Мінфін назвав умови отримання нового траншу ЄС

Новини політики

На різних етапах виконання перебувають 5 із 12 передбачених програмою Євросоюзу умов.

Уряд виконав більше половини зобов’язань, необхідних для надання Україні другого траншу Євросоюзу в розмірі 500 млн євро. Про це на зустрічі з віце-президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом повідомила міністр фінансів України Оксана Маркарова, передає прес-служба Мінфіну.

За словами Маркарової, ще 5 з 12 передбачених програмою умов перебувають на різних етапах виконання.

Зокрема, міністр зазначила, що вже в найближчі дні будуть оголошені результати відбору суддів Вищого антикорупційного суду України, а Верховна Рада 28 лютого ратифікувала Багатосторонню конвенцію щодо виконання заходів, що стосуються угод про оподаткування з метою протидії розмиванню податкової бази і виведенню прибутку з-під оподаткування, а також був прийнятий в першому читанні законопроект про введення інституту уповноваженого економічного оператора.

“Тепер наше завдання – зробити все можливе, щоб уже в найближчі тижні Верховна Рада прийняла законопроект про запобігання та протидію відмиванню доходів, який є одним з центральних зобов’язань України перед ЄС, і ввела інститут уповноваженого економічного оператора”, – зазначила міністр.

У свою чергу Домбровскіс зазначив, що важливо забезпечити прийняття парламентом законопроектів, необхідних для реалізації заходів, передбачених програмою, зокрема про авторизованого економічного оператора та протидію відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом.

Наступний візит місії Європейського Союзу з оцінки виконання 4-ї програми макрофінансової допомоги ЄС запланований на 13-15 березня.

Мінфін вважає реалістичним отримання другого траншу ЄС євро в березні-квітні.

Як повідомлялося, 11 грудня 2018 року Єврокомісія надала Україні перший транш макрофінансової допомоги номінальним обсягом 500 млн євро у вигляді позики під процентну ставку 1,25% річних з погашенням в квітні 2033.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet