Незаконне збагачення: питання були до 30 нардепів

Новини України

Фігурантами розслідувань про незаконне збагачення могли стати близько 30 народних депутатів.

Майже 30 народних депутатів практично з усіх фракцій повинні були стати фігурантами кримінальних справ щодо незаконного збагачення, але тепер це неможливо через скасування цієї статті Конституційним судом. Про це заявив глава спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький в ефірі телеканалу 1+1 у четвер, 28 лютого.

“Фігурантами, тобто особами, які потенційно могли стати підозрюваними, були близько 30 народних депутатів з усіх фракцій фактично. Ось де конституційна більшість. Там, на жаль, в незаконному збагаченні”, – повідомив керівник САП.

За його словами, за роки роботи НАБУ і САП було відкрито 106 кримінальних проваджень за ознаками злочину, передбаченого за незаконне збагачення. 37 проваджень було закрито, чотири – направлено до суду, а 65 досі розслідуються.

Холодницький також зазначив, що не може коментувати рішення Конституційного суду. “37 проваджень закрито саме тому, що презумпція невинуватості була застосована прокурорами і детективами. Тому я стверджую: не було жодного тягаря доведення для фігурантів справ”, – розповів глава САП.

Нагадаємо, Конституційний суд опублікував рішення про скасування статті Кримінального кодексу України про незаконне збагачення. Правозахисники зазначили, що рішення КСУ буде означати повну амністію для всіх посадових осіб з сумнівними доходами.

В Євросоюзі спростували аргументи Конституційного суду, що документ не відповідає принципам верховенства права і презумпції невинності. Президент Петро Порошенко підписав новий законопроект про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і направив його до Верховної Ради.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet