Ярослав Москаленко: «Війна не загальмувала реформи»

Публікації Трибуни Праці

Процес трансформації України вже не зупинити. На цьому наголосив очільник депутатської групи «Воля народу», голова МДО «Київщина» Ярослав Москаленко під час свого виступу на засіданні Ради регіонального розвитку Київської області, що проходила під головуванням Президента України Петра Порошенка.

«Наша держава в 2013 році і зараз – це «дві великі різниці», як кажуть в Одесі. Війна не загальмувала реформи. Навпаки, бажання їх проводити і показати результат посилилось в рази. Я щиро вдячний главі держави, що протягом років він послідовно відстоює впровадження змін, що торкнуться кожного», – переконаний народний депутат.

«Ядром» змін у державі Ярослав Москаленко назвав децентралізацію. «Створення об’єднаних територіальних громад – це не просто красиві слова. Це реальні живі кошти, які щодня вкладаються в інфраструктуру та соціальний розвиток охоплених населених пунктів», – вважає він.

Як відзначив народний депутат, за підсумками 2018 року середній показник надходжень власних доходів на одного мешканця по дев’яти ОТГ Київської області збільшився у 2,4 раза, а по семи утворених у 2017 році – у 2,8 раза. «Жалкую, що у столичному регіоні не використали і третини від наявного потенціалу», – додав він.

Загалом, за словами Ярослава Москаленка, з 2015 року в Україні створено 878 ОТГ, в які об’єдналися понад 4 тисячі громад: «Об’єднані територіальні громади стають фундаментом для розгортання сучасної медичної мережі у сільській місцевості, створення опорних шкіл, розвитку центрів надання адміністративних послуг, передачі на низовий рівень повноважень в сфері архітектурно-будівельного контролю та земельній сфері тощо».

На переконання голови МДО «Київщина», реформа децентралізації у нинішньому вигляді має прийти до свого логічного завершення. «Ми не можемо гаяти ні секунди. Хто хотів об’єднатись – вже зробили це. Інші лише ділять шкуру не вбитого ведмедя, – говорить він. – Кабміну потрібно надати право ініціювати об’єднання тергромад, виходячи із перспективного плану розвитку територій. Місцеві вибори в 2020 році мають відбутись на новій територіальній основі».

Ольга АВРАМЕНКО.