НАСТАЄ ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД

Публікації Трибуни Праці

 

Цього року, незважаючи на зимовий календарний період, пожежі в екосистемах Київської області розпочалися зарано. Вітряна погода та потепління сприяли виникненню займання сухої трави. Причина – необережне поводження з вогнем: спалювання прибраного сміття, кидання у траву недопалків, свідоме випалювання стерні тощо…

19 лютого в Іванківському районі  поблизу с. Пироговичі на площі 0,5 га та на лузі біля  Іванкова на площі 4 га стались  випадки загорання трав’яного настилу на відкритій місцевості.

Також 23,24  і 25 лютого були зафіксовані пожежі на територіях Димарської, Старосоколівської, Макарівської, Мусійківської, Дитятківської сільських рад: горіло на приватних ділянках, полях під с/г користуванням та на землях запасу. Лісова охорона ДП «СЛП «Київоблагроліс» неодноразово виїжджала на місця пожеж для попередження розповсюдження вогню в лісові масиви.

ДП «СЛП «Київоблагроліс» розпочало створення нових та реконструкцію існуючих лісомеліоративних смуг навкруги лісових масивів Державного лісового фонду. Підготовлений мобілізаційний план, пожежні автомобілі та інші необхідні заходи для ефективного виконання покладених на лісову охорону функцій.

Шкода від спалювання сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, люди рідко надають цьому ваги. А при згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 10 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання сухої трави призводить до таких загроз:

– Виникає можливість перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу, до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин.  Саме із спалювання стерні на полях починається більшість пожеж;

– Вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхню частину їх коріння;

– Знищення природної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання ґрунту.

Шановні громадяни! Починаючи боротьбу із палами у своєму населеному пункті, ви повинні знати, що закон у будь-якому випадку на вашій стороні. Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із палами.

Лісова охорона ДП «СЛП «Київоблагроліс» закликає мешканців Іванківщини не нехтувати правилами пожежної безпеки та утримуватись від неконтрольованого випалювання сухої трави й сміття. Безпека та життя залежить у переважній більшості випадків  тільки від ваших дій!