П. Порошенко: «Майбутнє України – в Євросоюзі та НАТО. І ми туди йдемо не з порожніми руками»

Публікації Трибуни Праці

 

На Київщині пройшло засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка. На цьому заході для лідерів місцевого самоврядування  було презентовано  стратегію розвитку регіонів Київщини на найближчі 5 років. Основний меседж: нова якість життя людей, розвиток місцевого  потенціалу, вирівнювання регіонального розвитку.

Звертаючись до присутніх на Раді регіонального розвитку Київщини, Президент наголосив, що монетизація субсидій і індексація пенсій є початком ефективних кроків у боротьбі з бідністю. Чотири роки важкої роботи з впровадження ряду реформ дали результат у формі економічного фундаменту держави: вдалося забезпечити високі надходження і формування золотовалютних резервів держави, стабілізувати національну валюту, банківську систему, уповільнити інфляцію, скоротити бюджетний дефіцит.

Петро Порошенко наголосив, що завдяки таким крокам акумульовано ресурси і прийнято рішення про монетизацію субсидій. До слова, майже 215 тис. домогосподарств у Київській області отримали субсидії на сплату вартості житлово­комунальних послуг. З березня вони отримуватимуть на руки «живі» гроші й самі будуть оплачувати ними комуналку.

Крім того, за словами Президента, сьогодні ведеться ретельна робота щодо підтримки багатодітних родин, зокрема, опрацьовується ініціатива про виплати у розмірі прожиткового мінімуму на кожну третю і наступну дитину в родині.

Президент говорив і про розвиток туризму. Він зауважив, що Київщина славиться знаковими історичними місцями і для окремих районів саме ця галузь може стати економічним «проривом» та активізувати потенційних інвесторів.

На Раді регіонального розвитку Петро Порошенко закликав розвивати унікальні можливості для переробної промисловості Київської області, адже Київщина сьогодні є житницею України і потрібно використовувати вдале логістичне розташування регіону не лише для експорту сировини.

Київська область – третя в Україні за обсягом іноземних інвестицій. У рамках 44 інвестиційних проектів з 2014­го року створено більше 110 тисяч робочих місць, працює шість індустріальних парків. Також наголошено, що IT­сектор – це абсолютно пріоритетний напрямок розвитку в Київській області.

На завершення Ради регіонального розвитку Київської області глава держави закликав присутніх уважно придивлятися до молодих лідерів та формувати потужний місцевий кадровий потенціал, який за кілька років повинен ефективно проявитися на загальнонаціональному рівні.

«Думка молоді – надзвичайно важлива. Думка молоді є визначальною. А членство в ЄС та НАТО є запорукою суверенітету та високих стандартів життя», – заявив Петро Порошенко під час зустрічі зі студентами у Переяслав­Хмельницькому.

Глава держави зазначив, що рівень підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції серед молоді є набагато вищим, ніж в середньому.

«Майбутнє України – в Євросоюзі та НАТО. І ми туди йдемо не з порожніми руками. У нас одна із найсильніших армій. І зараз наша молодь серед добровольців, волонтерів та воїнів, які зі зброєю в руках боронять європейський вибір на полі бою. Вони захищають суверенітет і територіальну цілісність не лише нашої держави, вони захищають європейське майбутнє України і українців. Саме від нашої молоді залежить майбутнє нашої держави. Від активності, принциповості, небайдужості та віри молодого покоління. Наша країна йде власним шляхом. Це шлях остаточного звільнення від російської колоніальної залежності, це повернення до цивілізованого й демократичного світу. Це майбутнє, яке втілиться у вільній, заможній, гордій і впевненій у своїх силах державі – Україні. Я твердо вірю у нашу спільну перемогу. Я твердо вірю у майбутнє членство України в ЄС і НАТО», – підсумував Президент України Петро Порошенко.

Лілія ЯНЧУК.