РАЙРАДА:   ПРОДЕМОНСТРУВАЛИ  НЕКОМПЕТЕНТНІСТЬ ЧИ  СПРОБУ МАНІПУЛЯЦІЇ? ЗАДЛЯ ЧОГО?..

Публікації Трибуни Праці

 

Хоч і не бажають  районна рада та керівники РДА, аби «Трибуна праці» висвітлювала їх діяльність, але в даному випадку  не можна обійти одну проблему, яка сьогодні цікавить і хвилює багатьох у районі. Отож, аби розповісти читачам, як вирішувалось  питання, пов’язане з нею, на останній сесії райради 20 лютого ц.р., я й був присутнім на ній.

Нічого не змінилось: депутати продовжують практику «договорняків»: голосують так, як домовляються перед сесією на своїх партійних фракціях. Й це голосування показує, що нерідко його результати відрізняються від того, що б мало бути при дотриманні принципу об’єктивності й доцільності для громади району, їх виборців. Адже нерідко гору беруть не лише чиїсь амбіції чи інтереси, а й просто банальне бажання не підтримувати іншу політсилу. Навіть коли у її представників  можуть бути й резонні пропозиції. От чим погана практика  «партійних» виборів…

Саме це проявилось на самому початку роботи сесії, коли затверджували її порядок денний. Депутат-свободівець О. Береговий запропонував колегам проголосувати за те, щоб питання про затвердження переліку об’єктів соціального призначення, на які необхідно першочергово спрямовувати кошти від ЦСВЯП, поставити першим як найголовніше на сьогодні й не «технічне», як багато інших. Очікувано ця пропозиція не пройшла…

Коли ж дійшли до нього, 12-го в порядку денному,  прозвучала заява, що на розгляд депутатів  винесено два проекти рішення з цього питання з порушенням регламенту роботи райради. Та якби тільки це, то вже Бог з ним, як то мовиться. Адже  в обох  фігурували майже одні й ті ж  об’єкти. Просто в одному проекті рішення (а чий альтернативний – поданий РДА чи згаданим вище депутатом?..) фігурували п’ять об’єктів (варіант Берегового), в іншому – десять (від районної влади) й дещо в іншій послідовності.

І ось тут почалися на сесії «зигзаги» й суперечки…

В проекті, поданому від РДА,  по шести (!) об’єктах фігурувала фраза «капітальний ремонт». Так, не подумавши добре, означили роботи, котрі  необхідно профінансувати по Оранській  та другій  райцентрівській (котельня) школах, «Іванківводоканалу» та трьох селищних вулицях (освітлення). Але на такий вид робіт згадані кошти «Енергоатому» не передбачені: згідно відповідного закону, 10 відсотків від кошторисної вартості спорудження ЦСВЯП мають спрямовуватися на будівництво нових і реконструкцію вже діючих об’єктів соціальної інфраструктури.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

     Павло СМОВЖ.