СУЧАСНІ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНІ СЕРВІСИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

Публікації Трибуни Праці

 

 

Одним із важливих напрямків роботи державної служби зайнятості є професійна орієнтація населення, тобто, допомога людині у виборі або зміні професії, нового робочого місця.

Фахівці Іванківської районної філії Київського обласного центру зайнятості за допомогою спеціалізованих тестів та індивідуальних консультацій допомагають з’ясувати професійні схильності та здібності особи, коло інтересів, життєві цілі та орієнтири. На семінарах та тренінгах вчать шукати вакансії з різних інформаційних джерел, писати гарне резюме, готуватися до співбесіди з потенційним роботодавцем і, таким чином, прискорювати пошуки гідної роботи.

Для старших школярів центр зайнятості проводить цікаві профорієнтаційні уроки та екскурсії на підприємства району. Діти мають змогу пройти поглиблене тестування з метою вибору майбутньої професії та навчального закладу для її отримання. Кваліфіковані фахівці проведуть консультацію з ними та їх батьками і сформують рекомендації щодо побудови професійної кар’єри.

Пройти тестування можна на безкоштовній інтернет­платформі державної служби зайнятості «Профорієнтація та розвиток кар’єри» та її мобільній версії (www.profi.dcz.gov.ua). Платформа забезпечує особам, в першу чергу молоді, у дистанційному форматі, без відвідування центру зайнятості, можливість проходження психологічного тестування та отримання його результатів. Тобто,  таким чином здійснити власну профорієнтацію. На платформі розміщено комплексний профорієнтаційний тест та 10 тестів на визначення соціальних навичок: вміння переконувати, знаходити підхід до людей, лідирувати, міжособистісне спілкування, ведення переговорних процесів, робота в команді, особистісний розвиток, управління часом, ерудованість, креативність. Результати тестування на платформі відображаються в «Персональному кабінеті особи» на веб­порталі державної служби зайнятості.

Також можна здійснити комплексне профорієнтаційне тестування осіб від 14 до 60 років на психо­діагностичній інтернет­платформі «Моя професія: консультаційна мережа» (myprofession.com.ua). Безкоштовне тестування на платформі «Моя професія» забезпечено державною службою зайнятості до кінця 2019 року.

Потрапити на консультацію з професійної орієнтації можливо, скориставшись сервісом «Електронна черга». Там необхідно обрати її залежно від мети: щодо вибору або зміни професії (тестування);  з питань професійної орієнтації.

Усі профорієнтаційні послуги надаються безкоштовно, лише за згодою особи. Для отримання консультації фахівця з профорієнтації чи відвідування семінару (тренінгу) реєстрація в центрі зайнятості не обов’язкова.

За детальною інформацією щодо надання профорієнтаційних послуг звертайтеся до Іванківської районної філії Київського обласного центру зайнятості (смт Іванків, вул. І.Проскури, 5а) та за номером «гарячої лінії» (04591)5­51­36.

Людмила ЛЕЛЯК,

директор Іванківської районної філії Київського

 обласного центру зайнятості.