ВІДКРИТИЙ ЛИСТ  ДО НАСТОЯТЕЛЯ  І ЧЛЕНІВ РЕЛІГІЙНОЇ  ГРОМАДИ церкви Різдва Пресвятої Богородиці в Іванкові

Публікації Трибуни Праці

 

Шановний отець Лонгін! Шановні  земляки­-іванківці!

Ми, такі ж православні християни­віруючі в Бога нашого Ісуса Христа, як і Ви, хочемо пояснити Вам свої  погляди на ситуацію, яка існує зараз і в нашому селищі.

Дуже багато жителів Іванкова та навколишніх сіл також  є вірянами і вважають себе  реальними членами церковної парафії, підтримуючи її подеколи фінансово і завжди – в душі.  Хоч при цьому й не всі часто приходять до храму Божого.  Але сьогодні питання стоїть гостро і невідворотно – про долю України як самостійної та незалежної держави. У згуртуванні її громадян навколо цієї ідеї й титанічної роботи велику роль може відіграти церква – як духовний вихователь людей, що вірують у Бога. Саме церква може найкраще і найшвидше об’єднати їх для досягнення цієї мети – мети багатьох поколінь українців.  Церква не повинна  роз’єднувати людей, сіяти недовіру й недоброзичливість один до одного, розпалювати ненависть на релігійному грунті.

Як показує ситуація в Іванкові, більшість наших людей хоче, щоб в Україні була дійсно українська церква. Щоб управлялася вона не із­за кордону, а своїми – українськими – екзархами. Саме тому сьогодні  багато не надто активних  досі віруючих, у тому числі й в Іванкові, хочуть посилити свої духовні й фізичні зв’язки з церквою. Яка повинна  залучати до себе всіх бажаючих висловлювати віру в Бога, а не поділяти православних  за  принципом «свій – чужий». У Бога ми всі свої! Бог один і ми хочемо молитися йому разом з вами – в одному храмі, однією громадою.

У неділю, 3 березня (поч. о 14.00 год.), в Іванкові пройдуть збори жителів  селищої ради, які бажають стати членами релігійної громади  своєї церкви. Яка будувалась  за фінансової та іншої підтримки не лише більшості іванківців, місцевих та чорнобильських підприємств, установ і організацій, а й за кошти держави. Таке робилося вперше в Україні й ми не повинні цього забувати!

Ніхто не збирається насильним шляхом відбирати цей Храм Божий у вас – людей, які на сьогодні є найактивнішими його підтримувачами, його опорою. Ніхто не збирається міняти його настоятеля – архімандрита Лонгіна, якщо він буде згоден продовжувати служити в ньому й надалі, після перепідпорядкування ПЦУ. Питання стоїть інакше й просто: залишаючись у лоні єдиної православної церкви, треба зробити її офіційно чисто українською. Тоді  вона буде справді автокефальною, державницькою, патріотичною, а не керованою з країни, що розв’язала і веде війну проти нас з вами, вже загубивши тисячі й тисячі життів українців – наших братів і сестер по вірі також.

Зрозумійте це, шановні земляки­іванківці та жителі навколишніх сіл, які відносять себе до членів парафії Іванківської церкви. Ніхто не буде, повторюємо, насильно щось комусь нав’язувати, відбирати, когось виганяти. Але питання належності кожного храму Божого повинні вирішувати його прихожани, а не настоятелі, дії яких  спрямовуються  представниками вищої церковної ієрархії.  Вміло маніпулюючи свідомістю вірян, православні – але промосковські! – священнослужителі  сьогодні настроюють багатьох українців фактично проти своєї держави. Зрозумійте це, якщо мислите реально! Задумаймось: як ставляться зараз і поставляться в майбутньому до такого наші діти і внуки?

Не кожен священик   сьогодні демонструє самостійне розуміння ситуації та  об’єктивно роз’яснює  її  вірянам своєї парафії. Щоб ті прийняли   правильне рішення  в інтересах не лише сьогоднішньої держави та своїх особистих.  А й рішення в інтересах своїх дітей, внуків і правнуків – усіх наших  майбутніх поколінь. Ніколи не стане будь­яка країна справді незалежною, коли в ній не буде самостійного внутрішнього управління. В тому числі й у церковних справах.

Тому закликаємо вас, шановні члени офіційно зареєстрованої  досі релігійної громади Іванківської церкви Різдва Пресвятої Богородиці: візьміть  кожен особисту участь в   розширенні  її кількісного  складу. Прийміть до неї усіх бажаючих, які хочуть молитись разом з вами й брати надалі активну участь у діяльності парафії. А для цього треба просто прийти разом з настоятелем на  збори вірян­представників іванківської  територіальної громади й  провести  там  привселюдно свої, парафіяльні, прийнявши у свої ряди всіх бажаючих бути разом з вами.

Ви не маєте права відмовити їм у цьому! Давайте разом уберігати нашу  з вами державу    від внутрішнього розколу суспільства, від зовнішніх  їй загроз, від  засилля бездуховності й байдужості до майбутнього своєї країни, до майбутнього всіх наступних поколінь українців!

Просимо зачитати цей  лист на недільному Богослужінні 3­го березня 2019 року, щоб довести його зміст до всіх зареєстрованих досі членів релігійної громади  Іванківської церкви.

З повагою – члени ініціативної групи по розширенню чисельності релігійної громади парафії церкви Різдва Пресвятої Богородиці в смт Іванків.