Сьогодні православні відзначають Прощену неділю

Новини України

В цей день, який передує початку Великого посту, прийнято просити вибачення у ближніх і прощати у відповідь власних кривдників.

Прощена неділя або останній день Масляної випадає в 2019 році на 10 березня перед Великим постом.

У цей день під час Літургії читається Євангеліє з уривком з Нагірної Проповіді, де йдеться про прощення образ ближнім. Прощення кривдників в Євангелії ставиться умовою прощення Богом власних гріхів.

У Православній церкві Прощена неділя – останній день перед Великим постом. У цей день християни просили один в одного прощення за умисні і ненавмисні образи. Також православні традиційно ходили на Прощену неділю в церкву, де відразу ж після служби священик просив вибачення у пастви, а вона, в свою чергу, у нього. Потім просили вибачення у рідних, друзів, сусідів: “Прости”, щиро, з глибини серця зверталися до ближнього. “Бог простить. І ти мене прости”, – звучало у відповідь. Прохання повторювали тричі, а потім цілувалися.

Інша церковна назва Прощена неділя – Спогад про Адамове вигнання. Перед самим початком посту Церква згадує старозавітні історію про те, як Адам, зробивши гріхопадіння, був вигнаний Творцем з Раю. До того ж, порушивши дане Богу слово, Адам не просив у Нього прощення.

У Прощену неділю не можна вживати алкоголь, сваритися, лихословити і важко працювати. Це головні заборони. Церковники також проти спалювання опудала, хоча це язичницька традиція, яка до цього дня співіснує з християнством.

Варто відмовитися від прання, шиття і прибирання, а також від інших важких домашніх справ.

Водночас в цей день можна їсти м’ясо, сир, яйця та інше перед постом.

Масляна 2019 Україна: історія і традиції свята


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet