«100 тисяч  на кишенькові витрати!..»

Публікації Трибуни Праці

 

 

Колись у дитинстві я чув таку фразу (винесену в заголовок)  частенько, коли якась людина… чхнула, не втримавшись. Таке побажання  було «модною» в ті часи реакцією на це вихованих присутніх. А нині вона пригадалася ось з якого приводу…

Необхідність забезпечення гласності у використанні будь-яких спонсорських коштів спонукала мене нещодавно поцікавитись тим, куди і як використано ті 100 тисяч гривень, які було подаровано торік для освітніх закладів району.

Рік тому «Трибуна праці» писала про те, що наш земляк – виходець із с. Тетерівського Олексій Лич зробив черговий  подарунок для рідного району. Від імені понад 40-тисячної профспілкової організації ДП «НАЕК «Енергоатом», яку  очолює вже багато років, він вручив  тоді керівникам  району символічний сертифікат на зовсім не символічну суму коштів. Котрі, порадившись  на місці та з благодійником, було розподілено між трьома дошкільними райцентрівськими закладами (по 20 тисяч гривень кожному) та районним Будинком культури. Адже все починалось саме з нього…

Я про це теж писав. Після чудового концерту, який влаштували освітянам нашого району в жовтні 2017 року учасники художньої самодіяльності БК Южно-Української АЕС до їх професійного свята (теж заслуга нашого земляка!), Олексій Васильович пообіцяв подарувати Іванківському РБК  комплект нового оформлення сцени. Згодом його замовили за оригінальними, ексклюзивними ескізами. А щоб вже «не розмінюватись на дрібниці», О. Лич заодно вирішив, пізніше погодивши це з членами своєї профспілки, допомогти й райцентрівським дитсадкам. Де завжди гостро відчувається проблема з фінансуванням на господарські витрати.

Таким чином і було «вбито кількох зайців» – стотисячним шматком. І зовсім не на кишенькові витрати, як для цих закладів!..

Ось що розповіла мені завідуюча Центром розвитку дитини «Веселка» Тетяна Алєксєєва – одна з вдячних благодійникові-землякові керівників дитсадків, що отримали таким чином несподівану для себе й дуже потрібну допомогу.

«Дошкільні   заклади  району сьогодні, як ніколи, потребують фінансової допомоги та підтримки, в тому числі – громадськості і благодійників, – говорить Тетяна Олександрівна. – Адже дитсадкам необхідно багато чого постійно оновлювати – від м’якого інвентаря до технічного обладнання, іграшок, меблів тощо.

Торік один з таких благодійників знайшовся несподівано для нас. Ним стала – за ініціативи нашого земляка О.В. Лича – профспілкова організація Державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія (НАЕК) «Енергоатом», яку очолює Олексій Васильович.

Дошкільним закладам Іванкова – нашому ЦРД «Веселка», а також  дитсадкам  «Іванко» та «Сонечко» – було перераховано по 20 тисяч гривень. За ці кошти ми придбали необхідні речі для роботи з дітьми.

Так,   «Веселка»  поповнилась розвиваючими банерами, батутом, флорболом, які дуже були необхідні нам  для дальшого поліпшення розвитку дітей.

У «Сонечку» за ці кошти придбали три пилососи та прасувальну систему. А в «Іванку» – 18 метрів гардин, принтер, комфорки та ремкомплекти до електроплит,  праску, пилосос.

Не залишилась без уваги і галузь культури: районний Будинок культури отримав у подарунок ексклюзивне, виконане під індивідуальне замовлення, святкове оформлення  сцени. На суму 40 тисяч гривень.

Ми всі безмежно вдячні за надану благодійну допомогу Олексію Васильовичу Личу та членам профспілки “Енергоатому”.

На знімках: дещо з придбаного за кошти профспілки,  виділені з ініціативи нашого земляка Олексія Лича.

Павло СМОВЖ.