Київ засудив візит французьких політиків до Криму

Новини України

У Міністерстві закордонних справ України розцінюють дії французьких політиків “як пряме потурання агресору”.

Міністерство закордонних справ України рішуче засудило поїздку групи французьких політиків в анексований Крим. Про це повідомила прес-служба МЗС України у четвер, 14 березня.

“Здійснивши несанкціонований візит на злочинно анексовану українську територію, французькі громадяни проявили неповагу до суверенітету й територіальної цілісності України, проігнорувавши фундаментальні принципи міжнародного права, законодавство України. Вони також діють всупереч офіційній позиції Франції, яка рішуче засуджує спробу анексії Росією українського півострова”, – йдеться в повідомленні.

Українські дипломати також заявили, що вони розцінюють дії цих французьких політиків “як пряме потурання агресору в його неприпустимій політиці експансіонізму, нетерпимості і дискримінації, мілітаризації Криму і створення загроз безпеці в регіоні Чорного й Азовського морів, а також масових і систематичних порушень прав людини на окупованому кримському півострові”.

МЗС України нагадало, що вимагає від усіх іноземців чітко дотримуватися порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

“Порушники будуть притягуватися до відповідальності відповідно до законодавства України”, – зазначили у відомстві.

Раніше стало відомо, що делегація з Франції в складі 12 осіб прибула до Криму для участі в святкуванні річниці так званого “возз’єднання Криму з Росією”.

Нагадаємо, посольство України в Німеччині ініціювало відкриття кримінальної справи стосовно делегації німецьких регіональних парламентаріїв від партії Альтернатива для Німеччини через відвідування ними анексованого Криму.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet