Річниця анексії Криму: в США і Туреччині зробили заяви

Новини України

У дипломатичних відомствах обох країн заявили, що ніколи не визнають анексії півострова.

Посольство США в Україні та МЗС Туреччини виступили із заявами, в яких підкреслюється незаконність проведеного на півострові “референдуму” і те, що ці країни ніколи не визнають анексії Криму.

“Сполучені Штати не визнають і ніколи не визнають контроль Кремля над Кримом”, – йдеться в акаунті посольства США в Україні в мікроблозі Twitter.

У повідомленні також зазначається, що під час візиту корабля ВМС США Дональд Кук в Одесу була висловлена ​​чітка позиція – “США неухильно підтримують суверенітет і територіальну цілісність України”.

У МЗС Туреччини заявили про підтримку територіальної цілісності України.

“Українська Автономна Республіка Крим була анексована Російською Федерацією в порушення міжнародного права на підставі незаконного референдуму, що відбувся п’ять років тому, 16 березня. В зв’язку з цим ми повторюємо, що не визнаємо ситуацію де-факто, викликану цим актом, і підтверджуємо нашу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України”, – йдеться в заяві МЗС Туреччини, опублікованій в суботу на сайті відомства.

Також в повідомленні зазначили, що для них є пріоритетним положення кримських татар – корінного народу Криму.

Нагадаємо, в Криму мають намір виставити рахунок Україні за 25 років.

Раніше повідомлялося, що Кабмін підготував санкції за вибори в Криму. Вони стосуватимуться іноземців, які в березні 2018 року були спостерігачами на виборах президента РФ в Криму.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.