НАЧЕБТО   ІВАНКІВСЬКОГО  РАЙОНУ    ВЖЕ  НЕ ІСНУЄ!..

Блог редактора

 

 

На початку березня ц.р. одне з чорнобильських підприємств опублікувало в газетах «Новини Полісся» (сусідній район) та «Улюблена газета» (м. Київ)  звичне на перший погляд оголошення – про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля. Але незвичність цього документа полягає одразу в двох «вимірах» – технічному, так би мовити, й психологічному.

Поясню, чому це так сприймається.

Технічний бік справи – це те, що мова йде про будівництво й подальшу експлуатацію в 30-км зоні ЧАЕС сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива з українських АЕС.

Психологічний – те, що населення Іванківського району  не інформують про це. А тому яке може бути в нас – офіційне, широке й повноцінне – громадське обговорення  цього надзвичайно  важливого і проблемного питання, коли  нас вже не беруть навіть до уваги як жителів прилеглої території!..

Висновок простий: наша думка нікому у «верхах» не цікава, брати її до уваги  ніхто не збирається. Як і в попередніх випадках, зокрема, щодо ЦСВЯП…  А тому й пішло керівництво Мінекології та Державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (ДСП «ЦППРВ»)  таким шляхом – формальним. Для галочки (тобто, для звіту про дотримання процедури громадського обговорення, яка передбачає інформування населення про це) й знайшли столичну газету, яку в нашому районі не передплачує ніхто, а також звернулися в сусідній район, де проживає менше 6 тисяч населення…

Тривалість цього «обговорення» – “не менше 25-ти й не більше 35 днів з моменту офіційного (!) опублікування  цього оголошення  в ЗМІ та  надання громадськості доступу до звіту з оцінки впливу на довкілля…” (Цей звіт на 277 аркушах можна погортати, очевидно, якщо добратися якимось чином у Чорнобиль та потрапити в ДСП «ЦППРВ»…).

Призначено й дату та місце  перших громадських слухань з цього приводу – у приміщенні інформаційно-просвітницького Орхуського центру при Мінприроди України в Києві 2 квітня ц.р.

Я не витерпів і подзвонив на це підприємство. Переговорив також з головою Іванківської райради В. Потієнком. Висловив усе, що думаю з цього приводу. Зреагували: наступного дня з Чорнобиля відправили електронною поштою  на адресу  райради  текст згадуваного оголошення. З такою ось припискою: «Доброго дня! Надсилаємо Вам Звіт з оцінки на довкілля. Просимо розмістити на сайті Іванківської РДА Оголошення про початок громадського обговорення».

В Мінекології на вказаний в тому оголошенні телефон за три дні так і не додзвонився. Відправив  електронкою прохання до визначеної контактної особи (М.О. Шимкус), щоб подзвонила мені на мобільний. І досі повний ігнор!

Ось таке громадське обговорення… Стримуюсь, аби не вжити тут міцненьких словечок…

…А може так нам і треба?!. Кричимо-шумимо (здебільшого, в інтернетному Фейсбуку…), а дійсної боротьби за свої права фактично не ведемо. Й тому нас починають вже «тупо» ігнорувати…

Довідка.

Сховище   буде споруджене  у вигляді одноповерхової  монолітної залізобетонної будівлі розмірами 152 х 36 метрів,   секції якої  призначені для зберігання  терміном до 100 років понад 600 кубічних метрів  осклованих ВАВ. Їх доставлятимуть на КВ «Вектор» з РФ спеціальними  поїздами з 8-ми вагонів-контейнерів. Додаткова  ділянка залізничної  колії для цього загальною протяжністю 4,2 км буде споруджена  від ЦСВЯП.

Павло СМОВЖ.