КСУ не став розглядати закон про релігійні громади

Новини України

Група майже з півсотні народних депутатів просила оцінити законність прийняття парламентом закону.

Конституційний суд України відхилив прохання групи нардепів оцінити правомірність закону про підпорядкованість релігійних організацій та процедуру їхньої реєстрації. Про це йдеться в повідомленні на сайті суду.

Повідомляється, що 19 березня Велика палата КС розглянула конституційне подання 47 народних депутатів і прийняла постанову про відмову у відкритті конституційного провадження.

У конституційному поданні депутати посилалися на статтю 35 Конституції, яка гарантує свободу віросповідання. Вони вважають, що закон містить низку положень, які свідчать про надмірне втручання і зарегульованість діяльності релігійних організацій. Зокрема, депутати вказали на “сильно обтяжливу” нову процедуру реєстрації/перереєстрації статутів релігійних громад.

Також депутати бачили в законі порушення статті 36 про свободу об’єднання громадян і статті 37, яка виключає заборону діяльності об’єднань позасудовим способом.

Крім того, в поданні стверджувалося, що Верховна Рада порушила регламент при ухваленні закону, зокрема було неперсональне голосування.

Нагадаємо, парламент затвердив правила зміни релігійними громадами підпорядкованості 17 січня. Відповідно до закону, рішення про перехід релігійної громади в юрисдикцію іншої церкви повинно бути прийнято на зборах за індивідуальними правилами громади.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet