Wizz Air не пустив журналістів РФ на рейс до Києва

Новини України

Wizz Air не пустив на рейс журналістів з РФ, які прямували до Києва на презентацію книги.

Компанія Wizz Air не пропустила на рейс Рига-Київ двох російських журналістів, які летіли в Україну на презентацію книги про війну на Донбасі. Про це повідомив представник організації Будинок вільної Росії Грег Фролов, який організовував презентацію, передає Інтерфакс-Україна в понеділок, 25 березня.

“Російських журналістів Олексія Семенова та Дениса Камалягіна, які повинні були взяти участь в презентації книги в Києві, не пустили на літак компанії Wizz Air в Ризі через політику перевізника щодо громадян РФ”, – зазначив він.

За словами Фролова, Камалягін і Семенов є співавторами книги Россия и Украина. Дни затмения.

“Це журналісти-розслідувачі, які після початку війни були одними з перших, хто підтвердив участь російських військових у війні на Донбасі, а саме – псковських десантників”, – розповів організатор заходу.

Журналісти повинні були летіти до Києва з Риги 23 березня, у них були заброньовані квитки, але при посадці їх не пустили на літак.

“Компанія Wizz Air випустила внутрішнє розпорядження, в рамках якого вони не допускають громадян РФ на свої борти, які летять до Києва, якщо вони не мають дипломатичного паспорта або посвідки на проживання”, – розповів Фролов.

Він також допускає, що таким чином авіаперевізник вирішив перестрахуватися через те, що українські прикордонники не завжди пропускають росіян на територію України.

“З іншого боку, вони дали можливість без проблем купити ці квитки, зареєструватися на борт, а при посадці повідомили людям, що їх не пускають на борт. Ми вважаємо цю ситуацію обурливою. Вони не мають права брати на себе обов’язки української держави і вирішувати, кого можна допускати на літаки в Україну, а кого – ні. Ми плануємо направити повний перелік скарг як до них, так і в усі можливі організації, які можуть вплинути на цю компанію”, – додав Фролов.

Представник Держприкордонслужби України Олег Слободян в коментарі Громадському заявив, що не чув про подібне правило щодо росіян в компанії Wizz Air.

У книзі Россия и Украина. Дни затмения зібрані публікації видання Псковська губернія за 2014-2017 роки про війну на Донбасі і про відносини Росії і України. Зокрема, це видання в 2014 році представило докази загибелі псковських десантників на Донбасі.

Як повідомлялося, в Україну не пустили канадського журналіста з громадянством РФ. Українські прикордонники не пустили на вибори журналіста з громадянством РФ через відвідування анексованого Криму.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet