Роботи  не припиняються жодного дня

Публікації Трибуни Праці

На майданчику ЦСВЯП виконано суттєвий обсяг робіт з капітального будівництва об’єкту

 

«Трибуна праці» продовжує відстежувати  перебіг робіт з будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Редакція постійно запитує відповідну інформацію в «Енергоатомі», отож наразі  можемо поділитися з читачам новинами та найсвіжішими фотографіями з майданчика будівництва.

Станом на березень Генеральний підрядник  – БК «Укрбудмонтаж» – виконав суттєвий обсяг робіт з капітального будівництва об’єкту. Незважаючи на погодні умови, у зимовий період будівельні роботи на майданчику не припинялись. Було завершено зведення складських, охоронних, гаражних та інших інженерних споруд і комунікацій, що необхідні для забезпечення експлуатації сховища. Тривають роботи із спорудження основних технологічних будівель та адміністративної будівлі,

Безпосередньо на майданчику будівельники завершують улаштування фундаментів ПМ­1 – монолітних плит, де зберігатимуться контейнери. Облаштування цих фундаментів вже виконано на 86%. Загалом їх буде більше сотні.

Зазначимо, що виконання робіт перебуває під постійним контролем уповноважених органів. Технічний нагляд забезпечують фахівці Державного спеціалізованого підприємства «Управління капітального будівництва Зони відчуження». Поряд з цим, контролюють  також відділи забезпечення технічного нагляду та будівельний  ВП «Атомпроектінжиніринг» НАЕК «Енергоатом». Авторський нагляд здійснюють представники розробника проекту сховища – Київського науково­дослідного та проектно­конструкторського інституту «Енергопроект», які постійно перебувають на будмайданчику.

Виготовлення обладнання, передбаченого контрактом для першої черги ЦСВЯП, перебуває на завершальній стадії на заводі «Холтек Інтернешнл» в США. На сьогодні вже отримано  47 найменувань обладнання. Зокрема, на запланованому місці  змонтовано і забетоновано устаткування вузла перевантаження контейнерів, а на території Аварійно­технічного центру «Енергоатома» – зібрано та випробувано контейнерний транспортер ВКТ­1700.

У 2019 році генеральний підрядник планує завершити будівництво основних титульних будівель на майданчику сховища, повністю отримати від «Холтек Інтернешнл» обладнання для першого пускового комплексу ЦСВЯП, а також встановити пілотні системи зберігання відпрацьованого ядерного палива.

За інформацією фахівців «Енергоатома», встановлення перших контейнерів на майданчику сховища відбудеться наступного  року, тобто через рік.

На АЕС України наразі тривають підготовчі роботи з транспортування відпрацьованого палива до ЦСВЯП.

Петро КОСТЕНКО.