З 29 березня на Київщині встановлюється нерестова заборона

Публікації Трибуни Праці

Нерест – це головний та найважливіший період у риби. З метою охорони, збереження та створення сприятливих умов для відтворення водних біоресурсів, з 29 березня 2019 р. встановлюється нерестова весняно-літня заборона.

Тривалість її  залежить від водойми. Так, у всіх водосховищах і озерах із затоками, протоками заборона триває по 6 червня (включно); у всіх річках та їх кореневих водах – по 17 травня; у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктах, – по 26 червня.

У цей період забороняється пересування плавзасобів (човнів), промислове рибальство, здійснення підводного полювання, проведення днопоглиблювальних, вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту водних біоресурсів.

Дозволяється любительське та спортивне рибальство до 3 кг риби на одну особу, однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у дозволених місцях.

З картою нерестовищ та  переліком місць, визначених для любительського і спортивного рибальства у період весняно-літньої заборони можна ознайомитись тут: https://goo.gl/KKmLaC.

За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу, за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад: судака – 510 грн, сома – 425 грн, форелі – 340 грн, щуки – 340 грн, сазана (коропа) – 306 грн, білого амура – 255 грн, товстолобика – 255 грн, білизни (жереха) – 255 грн, рибця звичайного – 255 грн, ляща – 170 грн, лина – 119 грн, плітки – 85 грн, краснопірки – 68 грн, підуста – 34 грн, плоскирки – 34 грн, карася – 17 грн.

Також заборонено добувати раків – до 30 червня 2019 року.

Просимо громадян, небайдужих рибалок, активістів та інші громадські спілки долучитися до охорони водних біоресурсів та допомагати в спільній справі збереження та відтворення водних біоресурсів на Київщині.

Якщо ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля Київщини: (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18.

Володимир МУХІН,

начальник Київського рибоохоронного патруля.