У МЗС пояснили, як проголосувати в Росії

Новини України

Українці, які проживають в Росії, можуть проголосувати в Грузії, Фінляндії чи Казахстані.

Громадяни України, які постійно проживають в Росії, зможуть віддати свої голоси на президентських виборах 31 березня в Казахстані, Грузії та Фінляндії. На сьогоднішній день таких українців близько 30 тисяч, повідомляє директор департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев, передає прес-служба відомства.

“Ті, хто проживають в Росії постійно, зможуть голосувати в посольстві України в Грузії – це близько 8 тисяч громадян, які стоять на обліку в генконсульстві в Ростові-на-Дону. В Фінляндії – близько 19 тисяч громадян, які відносяться до посольства України в Росії і генконсульстві в Санкт-Петербурзі. У Казахстані – близько 3 тисяч громадян, які стоять на обліку в Єкатеринбурзі і Новосибірську”, – сказав Погорельцев.

З його слів, всього на території РФ живуть близько 2 мільйонів громадян України. Разом з тим, політв’язні і військовополонені українці не зможуть проголосувати на виборах президента.

“Хотілося б, щоб наші військовополонені і політв’язні мали можливість зробити своє волевиявлення і проголосувати на виборах Президента України. Але чинним законодавством не передбачена можливість голосування за кордоном громадян України поза закордонними виборчими дільницями”, – пояснив Погорельцев.

Він також наголосив, що навряд чи РФ дозволила б представнику виборчої дільниці відвідати військовополонених і політв’язнів в їхніх місцях тримання, навіть якщо б на законодавчому рівні така можливість була.

Як повідомлялося, офіційна кількість українських виборців за кордоном становить понад 410 тисяч осіб.

ЦВК: 315 тисяч українців змінили місце голосування


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet