ЄС: вибори в Україні – вільні, але не вистачало дебатів

Новини України

Євросоюз назвав вибори президента демократичними. При цьому в ЄС заявили, що Україні не вистачало необхідних політичних дебатів серед кандидатів.

Євросоюз заявив, що перший тур президентських виборів в Україні був проведений демократично і з дотриманням міжнародних стандартів та процедур. Відповідну заяву оприлюднено на сайті Служби зовнішніх дій ЄС.

“Згідно з висновками Виборчої спостережної місії OSCE / ODIHR, вибори були конкурентними, виборці мали широкий вибір і прийшли на дільниці у великій кількості. Фундаментальні свободи були в цілому дотримані. Одночасно OSCE / ODIHR були відзначені певні недоліки, зокрема, неналежне використання державних ресурсів і купівля голосів. Хоча медіасередовище і різноманітне, висвітлення ходу кампанії часто було упередженим, не вистачало також необхідних політичних дебатів серед кандидатів”, – йдеться в повідомленні.

ЄС визнав, що день виборів пройшов мирно, був позитивно оцінений у цілому і проклав шлях до другого раунду. Голосування було добре організованим, спокійним, прозорим і ефективним, з дотриманням загальних процедур.

З огляду на це Європейський Союз очікує вільний, справедливий і прозорий другий раунд виборів 21 квітня, проведений відповідно до міжнародних стандартів. При цьому, як наголошується в заяві, важливо, щоб усі сторони дотримувалися демократичних принципів, поважали волю народу України й уникали провокування непотрібної напруги.

Нагадаємо, в Україні 31 березня відбувся перший тур президентських виборів. До другого туру президентських виборів в Україні виходять Володимир Зеленський із 30,25% голосів виборців і чинний глава держави Петро Порошенко з 15,97%. Про це свідчать дані ЦВК після опрацювання 91,30% протоколів.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet