Розвороту в зовнішній політиці не буде – Клімкін

Новини України

За новообраного президента Україна продовжить шлях в ЄС і НАТО, можливі лише зміни в тимчасових рамках, вважає глава МЗС України.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, принципових змін у зовнішній політиці України за новообраного президента не буде. Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу CNBC.

Журналіст задав питання міністру про благополуччя України в майбутньому, а також зазначив, що на Заході не мають уявлення про те, які ідеї є у ​​кандидата Зеленського щодо політики міжнародних відносин, як він збирається мати справу з Росією і як він буде поводитися із західними союзниками.

“Послухайте, я майже впевнений, що не буде повного розвороту назад (в контексті міжнародної політики – ред.), повороту направо або наліво у зовнішній політиці. Українське суспільство просто не дозволить нікому піти від основного напрямку української зовнішньополітичної орієнтації. І йдеться про шляхи до ЄС і НАТО”, – сказав міністр.

На питання журналіста про те, чи не поміняє Україна свої відносини з Російською Федерацією, Клімкін відповів негативно, наголосивши, що нинішній менталітет українських громадян і їхнє ставлення до РФ, а також курс на ЄС і НАТО – “це назавжди”.

“Якщо ви запитаєте у людей на вулицях, це назавжди. Йдеться про наш менталітет, про нашу історію, про нас – українців. Україна продовжить рух до трансатлантичної спільноти в напрямку НАТО, ЄС. Можуть бути деякі відмінності, тимчасові рамки, але з точки зору стратегії, це вирішено на 100%”, – заявив він.

Ukraine election was ‘democracy in action,’ foreign minister says from CNBC.

Раніше Порошенко обговорив з Меркель вибори в Україні. Були обговорені подальші контакти на вищому рівні.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet