Представник ОБСЄ відвідав заручників у Донецьку

Новини України

Координатор з моніторингової місії поговорив з чотирма українськими військовими, яких сепаратисти утримують роками.

Координатор ОБСЄ в гуманітарній групі посол Тоні Фріш відвідав підконтрольний сепаратистам Донецьк, де зміг побачити чотирьох українських військовополонених. Про це в суботу, 6 квітня, повідомила представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ в Мінську Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

Вона наголосила, що Фріш відвідав військовополонених, яких сепаратисти відмовляються віддавати Україні більше чотирьох років. Також вони показали йому ще двох цивільних, яких незаконно утримують.

“За нашою попередньою інформацією, Фріш так і не зустрівся з іншими заручниками, на відвідуванні яких українська сторона наполягала в Мінську, зокрема, і зі Станіславом Асєєвим. Загалом, йому дали можливість побачити лише третину з тих, на обов’язкове відвідування кого ми наполягали, і які були в списку з проханням обов’язково побачити”, – написала Геращенко.

Вона також розповіла, що сім’ї заручників звернулися до Фріша з проханням передати листи, привезти відповіді і підняти питання щодо телефонного дзвінка. За попередньою інформацією, посол передав листи МКЧХ, а під час переговорів у Мінську стане відомо, чи отримали заручники звістки від своїх сімей.

“На жаль, замість 10 заручників, на відвідуванні яких ми наполягали, йому показали тільки чотирьох. І ще двох цивільних, про затримання яких ми знаємо. Українська сторона залишає за собою право на дзеркальні умови відвідування координатором ОБСЄ пенітенціарних установ і дзеркальний дозвіл зустрічей з людьми, заявленими в списках представниками ОРДЛО”, – додала Геращенко.

Раніше в ОБСЄ заявляли, що в чергах на Донбасі з початку року померло 16 осіб.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet