«Яскраві діти» піснею єднають Україну

Публікації Трибуни Праці

Другий сезон Всеукраїнського пісенного конкурсу «Яскраві діти України» завершено. У п’ятницю 29 березня в Палаці мистецтв «Україна» відбувся фінальний гала-концерт, на якому оголосили переможців.

Як зазначив під час церемонії нагородження засновник проекту, народний депутат Ярослав Москаленко, конкурс «Яскраві діти України» покликаний дати можливість кожній дитині нашої країни розвивати свій талант. За його словами, це цілком вдалося, адже за два сезони конкурс охопив більше 20 тисяч дітей з усіх областей України.

«Я щиро дякую вам за те, що ви прийшли сьогодні підтримати Україну завтрашню! – так Ярослав Москаленко звернувся до гостей. – Адже сьогодні на сцені було наше майбутнє. Сьогодні тут виступали надзвичайно талановиті діти, які подарували нам це свято радості та неймовірних емоцій».

Народний депутат наголосив, що Україна має величезну перспективу: «…Але ми, дорослі, повинні пам’ятати, що ці зернята треба поливати. І якщо їх вчасно поливати, вони проб’ють асфальт…».

Підбиваючи підсумки другого сезону, Ярослав Москаленко нагадав слова Ліни Костенко, що «кожен фініш – це, по суті, старт». «Я впевнений, що поки в Україні є небайдужі люди, такі проекти, що дають перспективу майбутнім поколінням, будуть жити», – зазначив він.

На гала­концерті Другого сезону діти продемонстрували свій хист у виконанні українських та світових хітів. Музичним супроводом конкурсантам допомагав живий оркестр Brightband під керівництвом Івана Лопухова. Виступи «Яскравих» оцінювало компетентне журі, серед яких були засновник проекту Ярослав Москаленко, поет і народний артист України Юрій Рибчинський, легенда української естради, співак Тарас Петриненко, композитор Руслан Квінта та інші відомі українські зірки.

Під час гала­концерту учасники національного проекту «Яскраві діти України» Першого і Другого сезонів виступили на одній сцені із зірковими співаками MichelleAndrade, Kishe, TARABAROVA, NIKITA LOMAKIN, Illaria Ethno, LAUD, VeraKekelia, Сергієм Бабкіним, Олею Цибульською, ArturroMass, Джамалою та Русланом Квінтою.

За рішенням  журі Гран­прі здобула Христина Старикова – представниця Донецької області із піснею «And I amtellingyou», яка в цій номінації отримала спецприз – пісню від видатного композитора Руслана Квінти та її запис у професійній студії звукозапису.

«За краще виконання українського хіта» було відзначено Наталію Берест із Сумщини. Завдяки виконанню пісні «Ой, ти, жайворонку» Наталія виборола право на участь у XVII Всеукраїнському благодійному дитячому фестивалі «Чорноморські Ігри».

Марія Корольова, яка представила Дніпропетровську область з піснею «Commentvivresanstoi», перемогла в номінації «За краще виконання світового хіта». Тепер вона представить Україну на міжнародному конкурсі SANREMO JUNIOR в Італії.

«У другому сезоні ми отримали заявки та провели обласні етапи конкурсу навіть у тих регіонах, де в минулому році не було відборів, а лише загальноукраїнський кастинг. В результаті вийшло справжнє доросле шоу. Тобто, діти отримали можливість спробувати себе в якості справжніх артистів, відчути, як це відбувається у сучасних зірок.

Окрім цього, лауреати обласних етапів конкурсу «Яскраві діти України» отримали додаткові можливості для творчої самореалізації. Наприклад, наші учасники брали участь у концерті до 85­річчя Київської області, де виступили на одній сцені разом з Тіною Кароль. А також зірвали аншлаг на столичній сцені Національного палацу «Україна» на концерті Тараса Петриненка. Діти з нашого проекту відкривали Фінал Кубку України з футболу у Дніпрі. Кращі голоси проекту відвідали Азербайджан, де мали приголомшливий виступ у рамках BakuJazz Fest­2017. А переможниця Першого сезону Ліза Волощенко здобула друге місце на світовому вокальному конкурсі “SanremoJunior­2018 в Італії”, – повідомив Ярослав Москаленко.

Виступи всіх учасників викликали захоплення та шквал оплесків глядачів. Направду: українські діти неймовірно талановиті!

Вже незабаром стартуватиме відбір Третього сезону. Тож, юні виконавці, не прогавте шанс показати свій співочий талант!

Ольга Авраменко.