ПОБУВАЛИ  НА  НАЙМОЛОДШІЙ  АЕС  УКРАЇНИ 

Публікації Трибуни Праці
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Група  старшокласників та вчителів Іванківського району відвідала Хмельницьку атомну станцію

27-28 березня м. Нетішин та його найбільше містоутворююче підприємство – Хмельницьку АЕС – відвідала група старшокласників та вчителів Іванківського району Київської області, – повідомляє інформаційний центр цієї  станції. Знайомимо з цією інформацією й читачів «Трибуни праці».

Мешканці смт Іванків проживають неподалік зони відчуження Чорнобильської АЕС, відтак їх хвилюють питання щодо спорудження Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива вітчизняних атомних електростанцій. Тому Енергоатом веде активну роз’яснювальну роботу з громадськістю та зацікавленими сторонами північного регіону Київщини щодо будівництва об’єкта захоронення відходів та ризиків і переваг для населення. Насамперед, спеціалісти-атомники намагаються донести важливість значення галузі, в якій працюють, для енергонезалежності країни, наочно та змістовно розповідають про безпеку та надійність експлуатації українських АЕС, їх ролі в економіці держави.

Знайомство з функціонуванням ядерного об’єкта було метою візиту іванківців на майданчик Хмельницької АЕС. Учні та вчителі відвідали машзал другого мільйонника атомної електростанції. Побували вони і в навчально-тренувальному центрі ХАЕС, де мали змогу ознайомитися зі складними технологічними процесами, які відбуваються на повномасштабному тренажері блочного щита управління першого енергоблока станції. Фахівці Хмельницької АЕС провели старшокласникам своєрідний факультатив з фізики, де наочністю виступало численне обладнання ядерного енергоблока в усіх його масштабах.

За два дні перебування на Хмельниччині мешканці Іванкова ознайомилися і з культурно-історичною спадщиною регіону, де знаходиться наймолодша атомна електростанція України. Гості відвідали Нетішинський краєзнавчий музей, Острозький державний історико-культурний заповідник та музей Острозької академії – першого вищого навчального закладу Східної Європи.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Про  користь від організації подібних заходів висловилась Оксана Тарасенко, вчителька біології та основ здоров’я  Іванківської ЗОШ №1: «Ми більше 30 років проживаємо в зоні добровільного відселення, за 25 кілометрів до зони відчуження і, звісно, у людей виробився стереотип, що АЕС приховує в собі небезпеку. Але побачивши на власні очі, як працює Хмельницька АЕС – злагоджено та чітко, – я переконана, що негативні асоціації розвіялися не лише в мене, а й у моїх колег та молоді. У вас на підприємстві атом дійсно працює на людину, а отож по-праву називається «мирним».

На знімках: учасники цієї ознайомлювальної поїздки на ХАЕС.

Від редакції.  Цікаво, а що думають з приводу цієї поїздки школярі, які враження залишились від неї у них? Бажаючи передати  думки дітей без втручання журналістського пера,  ми попросили  вчительку Іванківської ЗОШ № 1 О.П. Тарасенко зібрати кілька письмових спогадів про цю екскурсію. І ось що написав дехто з її учасників.

Ілля Костюченко, 11 клас: «Мені дуже сподобалась ця екскурсія. Я зміг пізнати багато чого нового для себе. А більше всього вразила Острозька академія. Ця екскурсія, на мій погляд, була найцікавішою з усіх, які я пам’ятаю. Дякую з поклоном людям, які подарували нам два неперевершені дні, насичені різною цікавою інформацією і новими для нас фактами».

Дар’я Сидоренко, 11 клас: «Екскурсія на Хмельницьку АЕС справила на мене велике враження. Саме там ми змогли детально ознайомитись з перетворенням «мирного» атома на електроенергію. Дізнались про деталі її виробництва, а найголовніше – побачили все особисто, на власні очі. Напевно, ця подорож запам’ятається мені на все життя. Адже вона дала можливість зануритись у світ електроенергетики і зрозуміти, як це все робиться на АЕС».

Тетяна  Михайленко, 10 клас: « Я отримала нову для себе  інформацію про  роботу АЕС та способи керування саме Хмельницькою станцією. Вразило те, яка потужна робота проводиться  її кваліфікованими спеціалістами».

Анастасія Тарасенко, 10 клас: «Мені дуже сподобалась поїздка на ХАЕС та відвідання міста Острог. Щодо атомної станції, то я навіть не могла раніше уявити таку велику потужність цього об’єкта – не ідеальну, але досконалу гордість Хмельниччини. Один з найяскравіших  моїх спогадів – про тренінговий центр АЕС, де в точності 1:1 розміщені всі ключі, кнопки, прилади пульту управління станцією.

Не могла стримати своїх позитивних емоцій, коли потрапила до Острозької академії. Це дивовижне місце для отримання знань, з яким нас знайомив дивовижний екскурсовод!

Та найголовніша й найважливіша річ, яка мені припала до душі – це тепло та гостинність, з якими нас приймали скрізь. Чудовий прийом – це як вишенька на смачнючому тістечку!».

Еліна Рєпік, 10 клас: «Хмельницька АЕС вразила масштабністю виробництва та високим  професіоналізмом її працівників.Раніше я вважала, що АЕС – це небезпечно. Але, побачивши злагоджену роботу всіх процесів, повний контроль над ними з боку людей, які там працюють, зрозуміла, що в наші дні – це абсолютно безпечно!».