У Раді пропонують ліквідувати Укроборонпром

Новини України

Депутати пропонують підпорядкувати підприємства учасників державного концерну центральному органу виконавчої влади.

У Верховній Раді зареєстровано проект закону, який передбачає можливість ліквідації Укроборонпрому

Законопроект №10248 від 24 квітня 2019 року поданий групою народних депутатів, серед яких Сергій Пашинський, Іван Винник, Тетяна Чорновіл, Вадим Кривенко, Андрій Левус, Андрій Тетерів і Юрій Береза.

Законопроектом пропонується внести зміни до закону “Про особливості управління об’єктами держвласності в оборонно-промисловому комплексі” в частині ліквідації ГК Укроборонпром і підпорядкування підприємств – учасників концерну центральному органу виконавчої влади.

Як зазначають автори документа, в даний час “спостерігається неефективне управління держпідприємствами, які входять до складу Укроборонпрому… що тягне за собою неможливість задоволення потреб Збройних Сил України та інших військових формувань в продукції оборонного призначення, втрати інвестиційної привабливості підприємств”.

Укроборонпром був утворений на базі підприємств, які раніше були в управлінні Міноборони. На багатьох підприємствах досі зберігаються значні запаси матеріальних цінностей, що належать Міноборони.

Нагадаємо, що згідно з розслідування журналістів, підприємства Укроборонпрому купували деталі, поставлені контрабандою з Росії групою ділків. При цьому ціни на деталі завищувалися в кілька разів.

Учасником схеми із розкраданнях в оборонному комплексі в ЗМІ називали екс-заступника секретаря РНБО Олега Гладковского.

Згодом Гладковського звільнили з посади.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet