Проблем з фінансуванням будівництва немає

Публікації Трибуни Праці

Прем’єр­міністр України Володимир Гройсман з робочим візитом

відвідав майданчик будівництва ЦСВЯП у зоні відчуження

Під час пам’ятних заходів, що відбувались 26 квітня 2019 року в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, урядова делегація на чолі з Прем’єр­міністром України Володимиром Гройсманом відвідала будівельний майданчик Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. У зустрічі з Прем’єр­міністром взяли участь президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, генеральний директор ВП «Атомпроектінжиніринг» Юрій Шейко, голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков та голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Володимир Гройсман оглянув будівельний майданчик ЦСВЯП та будівельні конструкції, поспілкувався з будівельниками та представниками «Енергоатома».

«Успішна реалізація та введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива стане вагомим внеском «Енергоатома» в забезпечення енергетичної безпеки України, – наголосив Прем’єр­міністр. – Експлуатація власного Централізованого сховища посилить економіку України, покращить інвестиційну привабливість держави та стане завершальним етапом із здобуття атомною галуззю України  незалежності від Росії. Будівництво ЦСВЯП у зоні відчуження повертає ці землі до господарської діяльності та стає ще одним поштовхом для відродження територій зони відчуження».

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський доповів голові уряду про стан виконання будівельних робіт та заходів, які реалізуються у рамках проекту на майданчиках трьох АЕС України – Рівненській, Южно­Українській та Хмельницькій, відпрацьоване паливо з яких буде вивозитися на зберігання до ЦСВЯП.

«Роботи за цим проектом виконуються відповідно з графіком,  – зауважив президент «Енергоатома». – Централізоване сховище ВЯП – чи не єдиний наш об’єкт, під час будівництва якого в «Енергоатома» відсутні проблеми з фінансуванням будівництва. Будівельні та пуско­налагоджувальні роботи «Енергоатом» планує завершити у першому кварталі наступного року, а у другому кварталі розпочати введення у експлуатацію першого пускового комплексу, встановивши перші контейнери з ВЯП у зоні зберігання сховища. 2020 рік стане вирішальним для компанії і для України за усіма напрямами реалізації проекту».

Юрій Недашковський висловив упевненість у тому, що інтенсивна розбудова інфраструктури зони відчуження дозволить не тільки ефективно вирішити проблему поводження з відпрацьованим ядерним паливом, а й забезпечить можливості для стратегічного розвитку вітчизняної атомної енергетики у відповідності з «Енергетичною стратегією України до 2035 р.».

Нагадаємо, що будівництво на майданчику ЦСВЯП, розташованому в зоні відчуження ЧАЕС, розпочалось у листопаді 2017 року. Генеральним підрядником з будівництва є компанія БК «УКРБУДМОНТАЖ». Наразі будівельна готовність ЦСВЯП складає понад 75%.

Дирекція з комунікацій

 ДП “НАЕК “Енергоатом”.