ВЕЛИКДЕНЬ – ІЗ НОВИМИ ДЗВОНАМИ

Публікації Трибуни Праці

 

 

Цьогорічне свято Воскресіння Христового жителі Горностайполя відзначили з новими дзвонами. Їх вони чекали понад 10 років. Донедавна замість них використовувались старі обрізані кисневі балони. Звісно, той передзвін був несправжній: його не зрівняти із звуком церковних дзвонів. Та й чути його було не дуже далеко. Нові дзвони лунають на все село, сповіщаючи жителям про якусь подію чи початок богослужіння.

Після аварії на ЧАЕС у Горностайполі (село колишнього Чорнобильського району) постійно змінювалися священики. А в 2010 році настоятелем призначили ієрея Олександра Мироненка (уродженець села Феневичі, у минулому – успішний бізнесмен і директор рок­гурту “Брати Карамазови”). Разом з ним віряни почали відновлювати свій храм. Але коли той почав розвалюватися, отець Олександр зі своїми друзями (він їх називає “брати з колишнього життя”) взявся зводити нову будівлю на подвір’ї поруч із старою. Священику допомагали й місцеві жителі. До речі, друзі­доброчинці допомогли закупити і згадувані нові дзвони.

Кілька років тому будівництво було закінчено. І в новій церкві відтоді тривають богослужіння. Приміщення старої недавно також відремонтували. Щоб не стояло без діла, віряни запропонували обладнати в ньому трапезну.

Тетяна РЯБОКЛЯЧ.