Власні дослідження, нестандартні підходи

Публікації Трибуни Праці

 

У фіналі Всеукраїнського конкурсу рефератів серед учнівської молоді «Ядерна енергія і світ», організованого НАЕК «Енергоатом» і Українським ядерним товариством, й цього року також взяли участь представники Іванківського району.

Це право вибороли дев’ятикласниця Горностайпільського НВО Сніжана Чехоня, одинадцятикласниця   ОНЗ «Прибірське НВО ЗОШ 1-3 ст. – дитячий садок» Анжела Богуш з Ораного та   десятикласниця Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Віталія Бондаренко.

Фінал конкурсу відбувся у Києві 23-24 квітня 2019 року. Для участі у фінальних змаганнях до Києва з міст-супутників АЕС України – Енергодара, Вараша, Южноукраїнська, Нетішина, а також Харкова, Львова та Іванківського району Київської області – приїхали 21 учасник. Це старшокласники-переможці перших конкурсних етапів, що проводили атомні електростанції, ВП «Атомремонтсервіс», НУ «Львівська політехніка», Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна та відділ освіти Іванківської РДА Київської обл.

Слід зазначити, що Українське ядерне товариство та НАЕК «Енергоатом» проводять такий Всеукраїнський конкурс рефератів вже понад 10 років. Він користується популярністю серед учнів старшої школи, які цікавляться проблематикою, пов’язаною з використанням ядерної енергії у різних галузях.

Учасники конкурсу зазвичай привносять новітні тренди і з вибору тематики конкурсу, і зі способу подачі матеріалу. Якщо в перші роки проведення конкурсу в роботах учасників домінувала технічна тематика, то вже цьогоріч багато учасників обрали для себе теми, пов’язані з соціальною та екологічною проблематикою, питаннями ставлення місцевого населення до АЕС та атомної енергетики.

Закономірно, що серед переможців конкурсу, визначених журі, передусім опинилися роботи, автори яких проводили власні дослідження з тем, котрі, на їх думку, є актуальними для ядерної галузі. А також ті діти, які пропонували нестандартні підходи до вирішення існуючих проблем атомної енергетики.

Іванківські школярки цього року представили на суд журі такі роботи: Сніжана Чехоня – «Вплив ядерної енергії на природу Полісся» (керівник – вчитель фізики Горностайпільського НВО Чекан Л.І.), Анжела Богуш – «Атомна енергетика XXI століття» (керівник роботи вчителька Л.І. Чекан), Віталія Бондаренко – «Космічна ядерна енергетика у світі і в Україні» (керівник роботи вчитель О.О. Коломійчук).

Треба сказати, що рівень підготовки робіт наших землячок, як зазначили члени журі, був доволі високим. Хочеться сподіватись, що наступного року представники Іванківщини вже стануть призерами такого конкурсу.

Я поцікавився в Анжели Богуш її враженнями від участі в цьому конкурсі. Дівчина задоволена: «Я багато чого для себе дізналася нового, – розповідає, – і в ході роботи над своїм рефератом, і на захисті рефератів, який там проводився. Особливо запам’ятався виступ мого однолітка, який розповідав про енергетику майбутнього. Я ще не знаю, у який вуз буду вступати після закінчення школи, але, думаю, отримані додаткові знання про діяльність цієї галузі енергетики можуть   справити свій вплив…

Організатори заходу пропонують потенційним учасникам з нашого району під час майбутньої підготовки робіт на цей конкурс звертатись у дирекцію з комунікацій «Енергоатома» за консультаціями. Оскільки учасники з інших регіонів можуть консультуватись в інформаційних центрах найближчих до них атомних станцій або у профільних закладах вищої освіти.

Під час нагородження член журі, виконавчий секретар Українського ядерного товариства, заступник директора з комунікацій НАЕК «Енергоатом» Данило Лавренов подякував усім за високий рівень представлених робіт та побажав учасникам майбутніх професійних та наукових успіхів. «Ми бажаємо всім, хто закінчує школу, вступити до закладів вищої освіти і продовжити успішне навчання за тим фахом, який вам до вподоби», – наголосив Данило Лавренов. Він висловив упевненість, що у наступному році географія конкурсу та його переможців буде значно розширена.

Участь у фіналі цього Всеукраїнського конкурсу – це не тільки нагода випробувати себе у конкурентній боротьбі на ниві знань і досліджень, а й чудова можливість ознайомитись з Києвом, зав’язати знайомства із своїми однолітками – учасниками такого заходу, які приїхали з інших регіонів України. Саме тому під час перебування в Києві фіналісти конкурсу не тільки познайомились та поспілкувались один з одним, а й відвідали з екскурсіями Київський планетарій, Національний музей історії України у Другій світовій війні, де оглянули виставку сучасного музейного проекту «Український схід».

Також всі фіналісти отримали сувеніри і подарунки від «Енергоатома» та Українського ядерного товариства.

При бажанні більше інформації можна почерпнути тут: https://ukrns.org/ua/diyalnist/2019/item/1244-vyznacheno-peremozhtsiv-vseukrainskoho-konkursu-referativ-yaderna-enerhiia-i-svit.

Павло КОСТЕНКО.