У РФ оцінили умови Нафтогазу щодо транзиту газу

Новини політики

Запропоновані умови Нафтогазу суперечать третьому енергопакету Євросоюзу, заявляють в Міненерго РФ.

Поточні пропозиції Нафтогазу України щодо фіксації обсягів і термінів майбутнього транзиту російського газу через українську ГТС суперечать третьому енергопакету ЄС. Про це заявив заступник міністра енергетики Росії Анатолій Яновський у четвер, 16 травня, повідомляє РИА Новости.

За його словами, домовитися за газовими контрактами, серед іншого, заважає і несправедливе, на думку Росії, рішення арбітражного суду в Стокгольмі.

“І що найцікавіше, пропозиції, які ми отримуємо від наших партнерів щодо цих консультацій, взагалі сам формат цих пропозицій, про фіксацію тих чи інших обсягів на той чи інший період часу викликає деяке здивування, оскільки їхній формат представляється діаметрально протилежним основним ідеологічним установкам третього енергетичного пакета ЄС, який вимагає розподіляти газотранспортні потужності за результатами відповідних аукціонів, в яких можуть брати участь всі зацікавлені особи, що визначає на власний розсуд, який обсяг потужності і на який термін їм потрібен”, – сказав Яновський.

“Жодного такого аукціону на території України ніколи ще не оголошувалося і незрозуміло, чи буде оголошено найближчим часом”, – додав він.

“Ми, звичайно, зацікавлені в подальшому використанні української газотранспортної системи, але на прийнятних для нас економічних умовах і в повній відповідності з нормами міжнародного права”, – наголосив чиновник.

Нагадаємо, раніше директор Нафтогазу України Юрій Вітренко повідомив, що на переговорах Газпрому буде запропоновано забронювати потужності для транзиту в середньому 60 мільярдів кубометрів газу на рік на термін приблизно 10 років.

Як відомо, контракт між Нафтогазом і російським Газпромом щодо транзиту газу закінчується в кінці 2019 року. Два раунди переговорів за участю Єврокомісії результатів не дали.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet