Фішечки інавгурації. Конфузи присяги президентів

Новини політики

Володимир Зеленський склав присягу народу України 20 травня. Церемонію довго обговорювали в соцмережах. Розповідаємо, чому і чим запам’яталися попередні інавгурації.

Команда Володимира Зеленського обіцяла “фішечки” на інавгурації шостого президента України і нестандартну церемонію при збереженні історичних традицій.

Корреспондент.net розповідає, чим відзначилася інавгурація Зеленського, і згадує особливості вступу на посаду попередніх президентів України.

Зеленський: поцілунок в стрибку і падіння посвідчення

Дорогою до Верховної Ради Зеленський радісно пробігся уздовж рядів прихильників, роблячи селфі і роздаючи “п’ять”, свого колегу з 95 Кварталу і друга Євгена Кошового поцілував у чоло в стрибку.

Користувачі соціальних мереж звернули увагу, що з висоти пташиного польоту кількість учасників фан-клубу Зеленського під парламентів помітно нижча, ніж здається на фотографіях і відеозаписах.

Крім того, деякі присутні тримали в руках перевернуті українські прапори. Вважається, що такий порядок кольорів прапора був одним з варіантів у Української Народної Республіки.

Такі ж прапори були і під час інавгурації Петра Порошенка. Ймовірно, це символізує те, що Україна перебуває в стані війни.

Зеленський став першим президентом України, якого до присяги приводили жінки – голова Конституційного суду Наталія Шаптала і голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

Після вручення посвідчення президента України Зеленський поклав його на спеціальну церемоніальну подушку, але воно впало, викликавши жваві обговорення в соціальних мережах і на телебаченні.

Серед нардепів вирішив відзначитися лідер Радикальної партії Олег Ляшко, зробивши зауваження Зеленському, коли той перейшов на російську мову, звертаючись до жителів Донбасу.

Порошенко: втрата свідомості і метелик

Під час інавгурації Порошенка в 2014 році трапилося два епізоди. Спочатку знепритомнів солдат почесної варти. Ймовірно, він отримав сонячний удар, оскільки інавгурація проходила в спекотний літній день.

Добрим знаком назвали те, що у відчинені перед Порошенком двері в будівлю Верховної Ради залетів метелик.

Вести

Янукович: зачинені двері

Перед Віктором Януковичем, чия інавгурація проходила в 2010 році, зачинилися двері парламенту, і вартові кинулися їх відчиняти.

Посвідчення, яке потрібно віддавати солдату почесної варти, Янукович поклав собі у внутрішню кишеню піджака.

Ющенко: нелітаючі голуби

Третій президент Віктор Ющенко після Помаранчевої революції присягав народу України в 2005 року. Отримавши атрибути влади, він відправився в Маріїнський палац, а потім – на Майдан, де його чекали сотні тисяч прихильників.

Після виголошення промови Ющенко випустив в небо білих голубів, але один з них не міг злетіти, тоді президент не розгубився і допоміг йому піднятися в небо.

За спогадами колишнього начальника охорони Ющенка Євгенія Червоненка в інтерв’ю 112, йому довелося розганяти голубів ногами і ударами. Птахи не хотіли злітати через прив’язані до них важкі помаранчеві стрічки.

Кучма: і скромно, і помпезно

Перша інавгурація Леоніда Кучми в 1994 пройшла скромно, без урочистого проходу через парадні двері парламенту і почесної варти. Оркестр виконав гімн України без слів.

Друга інавгурація Кучми в 1999 пройшла пишно і не у Верховній Раді, а в концертному залі Палаці Україна, куди були запрошені іноземні гості і український бомонд.

На цій інавгурації глава держави вперше отримав нагрудний знак, булаву і печатку президента України.

Укрінформ

Кравчук: традиції придумувалися на ходу

Інавгурація першого президента незалежної України Леоніда Кравчука відбулася 5 грудня 1991 року. Сценарій урочистої церемонії придумували попутно.

Основною традицією стала присяга на Конституції і Пересопницькому Євангеліє. Основний закон України був написав тільки в 1996 році, тому Кравчук присягав на радянській.

У ході заходу в парламенті хор виконав гімн України, але підтримати його змогли одиниці політиків, Кравчука серед них не було.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet