«ОНОВИЛИ» ПАМ’ЯТЬ ПРО ЗАГИБЛИХ

Публікації Трибуни Праці

 

 

У День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в селі Воропаївка, розташованому на території Шпилівської сільської ради, було відкрито пам’ятний знак загиблим землякам. Як розповів сільський голова Степан  Цибенок, на цьому  місці раніше стояла символічна плита, зроблена з… червоної цегли. За багато років вона потріскалася, написи прізвищ загиблих односельчан затерлися.

Новий пам’ятний знак – це вже бетонна плита, «обшита» гранітом. На ній викарбувані прізвища й імена 56 воїнів, які загинули під час Другої світової. Навколо гарно прибрали територію, а від дороги проклали нову тротуарну плитку. Все зробили за кошти сільської ради, а це – понад 27 тисяч гривень.

У той день  провели   тут мітинг, запросивши на нього місцевих жителів. Серед них, на жаль, уже немає в живих жодного ветерана тієї війни. Віддавши шану полеглим хвилиною мовчання та привітавши присутніх, працівники сільради вручили декому ще й вісточки з далекого минулого: так звані «НепрОSTі листи». Їх в 1942-1943 роках надсилали додому родичі-«остарбайтери» з Німеччини, але вони так і не дійшли адресатам. Недавно їх відшукали і передали сюди (як і в інші сільські та селищну ради) з Державного архіву Київської області.

Тетяна РЯБОКЛЯЧ.