РЕКОНСТРУЮЄТЬСЯ СТАДІОН «ПРОМІНЬ» В ІВАНКОВІ

Публікації Трибуни Праці

 

Вартість запроектованих робіт – 27  млн грн. Передбачено  зробити нове футбольне поле зі штучним покриттям  та  сучасною дренажною системою, бігові доріжки (теж покриті сучасними матеріалами), спорудити  трибуни для глядачів, влаштувати загальне освітлення та, зокрема, футбольного поля, встановити нову огорожу.

Всі роботи виконує тут ПрАТ «ПМК­2».

– Цю ідею, – розповідає керівник будівельної організації Володимир Скітневський, – підтримав народний депутат України Ярослав Москаленко. Будучи присутнім  торік на відкритті капітально відремонтованого нами двоповерхового приміщення  на стадіоні, Ярослав Миколайович погодився, що треба осучаснити й стадіон. Пообіцяв свою підтримку, але тільки  в частині фінансування необхідних будівельних робіт. Тому кошти на виготовлення проектної документації були виділені  на неї з районного бюджету. На сьогодні ми вже освоїли тут понад сім мільйонів гривень. До чергового Дня Іванкова, який відзначатиметься  у вересні, плануємо завершити реконструкцію…

Необхідну суму грошей на це за безпосереднього сприяння Ярослава Москаленка згодом було виділено з коштів субвенції з Держбюджету, що спрямовувалася місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально­економічного розвитку окремих територій.

Виявляється,  були й противники штучного футбольного поля. Але позицію Я. Москаленка (який, до речі, є ще й очільником  Київської обласної федерації футболу) підтримав тренер іванківських футболістів Олександр Шумак.  Річ у тому, що трав’яне футбольне поле помітно складніше й дорожче в обслуговуванні, тобто, в поточній експлуатації.  Наприклад, кілька  підряд серйозних ігор, проведених  на такому, – й воно потребує значної «передишки»  для відновлення трави…

Аргументи на користь  найсучаснішого  травмобезпечного штучного покриття, яке виробляється в Бельгії, перемогли. До того ж, воно дісталося району… безплатно. Наша газета про це вже писала:  в рамках обласної програми «Київщина спортивна» на 2017­2020 роки, започаткованої Я. Москаленком, управлінням фізкультури і спорту КОДА закуплено сім комплектів для облаштування повно розмірних футбольних полів (110х70 м), які безоплатно передано до визначених населених пунктів області. Завдяки старанням нашого народного депутата у той перелік потрапив й Іванків.

Все це має сприйматися ще й у такому ракурсі: Київщина обрана УЕФА першим пілотним регіоном для реалізації її проекту GROVN Participation. Котрий, коли говорити коротко, спрямований на популяризацію футболу, абсорбуючи практики різних країн. Й наша область підійшла для цього найкраще: тут істотно поліпшено та далі розбудовується матеріально­технічна база для цього виду спорту.

А що ж із зекономленими  таким чином коштами в сумі 6 млн грн?  Вони будуть використані на неплановані раніше роботи: влаштування накриття над  глядацькими трибунами,  окремого електроосвітлення футбольного поля, будівництво нового туалету на стадіоні,  придбання й встановлення інформаційного табло.

На цьому об’єкті «ПМК­2» постійно працюють 15 робітників. Вони – з Рівненської та Тернопільської областей. Приїхали сюди не день до вечора відбувати, а тому трудяться з повною віддачею. «А от місцевих наші вимоги щодо високої дисципліни й продуктивності праці  не влаштовують, – говорить про свої давні проблеми з кадрами Володимир Михайлович. – Інколи не можемо знайти порозуміння й з деякими керівниками, у яких могли б орендувати потрібну нам техніку… Тому екскаватор, наприклад, працює у нас з Макарівського району. Обходиться навіть дешевше…».

До речі, ще одна бригада їхніх робітників працює на будівництві нового корпусу другої райцентрівської школи. Вона зводиться за кошти райбюджету (про таку проблему наша газета також писала), хоч цей об’єкт і включений у Перелік для фінансування з 10­ти відсотків кошторисної вартості ЦСВЯП. На останній сесії райради на нього виділено ще 5,9 млн грн.

На знімках: така нині картина спостерігається на стадіоні «Промінь».

Павло СМОВЖ.

Фото  автора.