СИМВОЛ НЕЗЛАМНОСТІ  НАШОГО  ДУХУ

Публікації Трибуни Праці

 

День вишиванки в Україні започаткувався в 2010 році. Це свято одного з елементів  нашого національного одягу відтоді  все ширше відзначається кожен третій четвер травня.

У нинішньому році воно випало на 16 число. У цей день  працівники багатьох трудових колективів Іванкова та району приходять на роботу, а школярі та дошкільнята – у свої навчально­виховні заклади,  в різноманітно оформлених  сорочках та блузках. Головною метою такої  вже  поширеної традиції є збереження українських національних цінностей та їх популяризація.

Кожен колір на вишиванці символізує щось певне. Наприклад,  білий – символ невинності й оберіг від нещастя та лихого погляду. Червоний – символізує любов до людини, життя, енергії сонця, радості. Чорний колір – багатство і благополуччя. Зелений – жіночий колір. Синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевний спокій. Золотий або жовтий – символ меду і пшениці, благополуччя, достатку, багатства й радості.

Вихованці  групи «Калинка» іванківського дитсадка №1 «Сонечко» з вихователем Н.В.Кучер, в якій пріоритет надається патріотичному розвитку  та українознавству.

                           Фото Павла СМОВЖА.