Посол назвав головне очікування Європарламенту від Зеленського і Ради

Новини України

Покажчиком багатьох реформ в Україні буде залишатися Угода про асоціацію, зазначив Микола Точицький.

Посол України при ЄС Микола Точицький заявив, що головним очікуванням Європарламенту від нового президента Володимира Зеленського та нового скликання Верховної Ради буде неухильне продовження курсу внутрішніх реформ і подальша боротьба з корупцією. Про це він сказав в інтерв’ю парламентській газеті Голос України, опублікованому в середу, 22 травня.

Дипломат висловив впевненість, що в результаті виборів до Європарламенту, які відбудуться в ці вихідні, в ЄП збережеться проєвропейська більшість, яка буде формувати проукраїнську більшість.

У контексті зміни влади в Україні Точицький наголосив: “Європарламент декларує, що визначальним є європейський вибір українського народу, а не політичні персоналії або результати виборів”.

“Саме тому Європарламент та інші інститути ЄС будуть так само тісно співпрацювати над поглибленням інтеграції України з ЄС і з новим президентом України, і з майбутнім новим складом Верховної Ради України”, – упевнений дипломат.

Точицький наголосив, що Європарламент нового скликання не змінить своїх очікувань від України.

“Головним очікуванням Європейського парламенту від України, її політичного керівництва і українського парламенту, як і зараз, буде неухильне продовження амбітного і всеосяжного курсу внутрішніх реформ і подальша безкомпромісна боротьба з корупцією”, – сказав він.

При цьому, за його словами, покажчиком багатьох реформ в Україні буде залишатися Угода про асоціацію, а не фактичні результати виборів.

Раніше в НАТО розповіли, чого очікують від України. Київ повинен продовжити реформування сектора безпеки і встановлювати за ним громадський контроль. Про такі очікування альянсу від української влади розповів заступник генсекретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки Алехандро Альваргонсалес.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet