Андрій Богдан. Глава Адміністрації президента

Новини політики

Колишній чиновник уряду і юрист Коломойського підпадає під закон про люстрацію, але в команді Зеленського з цим не погоджуються.

Главою Адміністрації президента Володимира Зеленського був призначений юрист Андрій Богдан, який підпадає під закон про люстрацію і не може обіймати посади на державній службі до 2024 року.
Але Богдан і команда Зеленського запевняють, що закон про очищення влади на нього не поширюється. Корреспондент.net розповідає, що відомо про Андрія Богдана.
Люстрований чиновник
Богдан народився 3 грудня 1976 року у Львові. Вивчав економіку і право у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Кар’єру розпочав у Києві, де працював в адвокатській компанії Правіс, а також помічником судді Київського апеляційного суду. Незабаром став партнером в адвокатській фірмі Пукшин і партнери.
У 2007 році балотувався до Верховної Ради за списками Нашої України – Народної Самооборони, але в парламент не пройшов. На початку 2008 року Андрій Богдан став заступником міністра юстиції Миколи Оніщука з питань боротьби з корупцією. Тоді прем’єр-міністром була Юлія Тимошенко.
Зберіг свій пост за президентства Віктора Януковича, а у березні 2010 року став заступником міністра Кабміну й урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики. На тій самій посаді працював з 2013 року в уряді Миколи Азарова.
Богдан був звільнений разом з усім урядом Азарова в березні 2014 року. Незабаром стає радником на той момент губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського. З того часу співпрацює з олігархом. Захищав у суді його соратника Геннадія Корбана.
Восени 2014 року знову балотувався в парламент, цього разу за списками партії Блок Петра Порошенка. За даними ЦВК, Богдан був безпартійним і працював головним консультантом юридичної фірми Статус.
Його 74-е місце виявилося прохідним, але в партії скасували реєстрацію Богдана, тому до Верховної Ради він так і не потрапив. Таке рішення БПП було безрезультатно оскаржене в суді.
У передвиборчому штабі Зеленського офіційно Богдана називали особою, яка займається юридичними питаннями, але в політичних колах говорять, що він був “куратором Коломойського” в ЗеКоманді, а зараз є правою рукою шостого президента.
Богдан протягом усієї виборчої кампанії був поряд із Зеленським, брав участь у всіх найважливіших переговорах, входив до робочої групи з інавгурації.
21 травня Зеленський призначив Андрія Богдана главою Адміністрації президента. Незабаром журналісти звернули увагу на те, що за Януковича він займав високі посади, а отже підпадає під закон про люстрацію.
Заступник глави Адміністрації президента Руслан Рябошапка заявив, що закон про очищення влади не поширюється на посади в АП.
“Адміністрація президента не є органом державної влади, в адміністрації немає жодних владних повноважень, тому закон про люстрацію не поширюється на будь-які посади в АП, крім тих, які є в апараті”, – сказав Рябошапка.
Зазначимо, що посада глави Адміністрації президента підпадає під п.5 ст. 2 закону Про очищення влади, як і його попередня посада в уряді уповноваженого з питань антикорупційної політики.
Сам Богдан вважає, що він “абсолютно несправедливо” потрапив під закон про люстрацію.
Заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов на своїй сторінці у Facebook написав, що особи, які залишили свої посади до набуття чинності цього закону, не внесені до реєстру, але заборона займати державні посади до 2024 року на них так само поширюється.
“Якщо хтось вважає люстраційний закон несправедливим, то це не звільняє його від обов’язку його виконувати”, – додав він.
Пєтухов зазначив, що обов’язок дотримання вимог законодавства про очищення влади покладено на керівника відповідного органу.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet