Київ відреагував на рішення трибуналу ООН

Новини України

МЗС очікує від РФ якнайшвидшого і в повному обсязі виконання рішення Морського трибуналу стосовно українських моряків.

Україна сподівається на якнайшвидше виконання Росією рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права, згідно з яким РФ зобов’язана звільнити три українських кораблі і 24 моряки, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року, і дозволити їм повернутися в Україну. Про це повідомила заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль на своїй сторінці в Facebook.

“Ми очікуємо, що Росія швидко і в повному обсязі виконає наказ Трибуналу. Нагадаю, що в подібній справі – Arctic Sunrise – Росія також не брала участь, але швидко звільнила людей”, – написала Зеркаль.

Раніше повідомлялося, що Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити українських моряків і кораблі.


Нагадаємо, 16 квітня Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права з проханням ввести заходи проти Росії і з вимогою звільнити три кораблі і 24 військовослужбовців, які були захоплені біля Керченської протоки.

У свою чергу МЗС РФ звинуватив Україну в “несумлінності”. У Москві вважають, що Київ використовує ситуацію із захопленням кораблів “у внутрішньополітичних цілях”. Також російська сторона вважає, що “Міжнародний трибунал з морського права не володіє юрисдикцією для розгляду керченського інциденту”.

Також 3 травня стало відомо, що Росія не братиме участі в слуханнях у справі про імунітет українських кораблів та членів їхніх екіпажів в Міжнародному трибуналі з морського права, який призначено на 10-11 травня.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.