Гройсман відреагував на “дефолт від Коломойського”

Новини політики

Прем’єр нагадав глобальну кризу в 90-ті роки, говорячи про наслідки можливого дефолту.

Оголошення дефолту в Україні приведе до серйозних наслідків, від яких постраждає, в першу чергу, населення країни. Так прем’єр-міністр Володимир Гройсман прокоментував пропозицію бізнесмена Ігоря Коломойського заявити про дефолт і не виплачувати кредити.

“Навіть розмови про дефолт не додають стабільності, це шкідливо… Дефолт – це глобальна криза, згадайте 90-ті роки. Я вважаю, що для українців криз вже досить. Від будь-яких дефолтів, які несуть за собою дуже серозні наслідки, в першу чергу, постраждають українські пересічні громадяни”, – написав Гройсман у Facеbook в понеділок, 27 травня.

Він наголосив, що завдання держави на сьогодні зробити все для обслуговування боргу, а також для збереження репутації як країни, яка поважає свої зобов’язання.

Раніше було опубліковано інтерв’ю Коломойського британському виданню Financial Times. У ньому бізнесмен заявив, що Україна повинна вчинити з кредиторами, як Греція, і оголосити дефолт.

Він також вважає, що США і Євросоюз повинні повністю списати борги України “як компенсацію за боротьбу з Росією”.

Зазначимо, з початку травня, за словами Гройсмана, Україна погасила 2,7 мільярдів доларів держборгу. Як відомо, на травень припадає один з пікових періодів за виплатами держборгу.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet