ООН закликала Україну забезпечити квоту для жінок у Раді

Новини України

Жінки становлять 54 відсотки населення України, але протягом всієї історії вони тільки незначною мірою були представлені в уряді й Верховній Раді.

Координатор ООН в Україні Оснат Лубрані заявила про необхідність принаймні 30-відсоткової квоти для жінок-кандидатів у виборчих списках партій на позачергових виборах парламенту України.

Лубрані виступила на підтримку рівної участі жінок у позачергових виборах в Україні. Її цитує представництво ООН в Україні.

“З огляду на майбутні парламентські вибори, від імені ООН я хотіла б звернути увагу на важливість рівної участі жінок у виборах і їх представництва в наступному скликанні Верховної Ради. Жінки становлять 54 відсотки населення України, але протягом всієї історії вони тільки незначною мірою були представлені в уряді та Верховній Раді і ніколи не обіймали посаду президента”, – підкреслила координатор системи ООН в Україні.

Вона закликала “проявити політичну волю і відвагу в реалізації не менше 30-відсоткової квоти для жінок-кандидатів у виборчих списках політичних партій”.

“Я б хотіла апелювати до зобов’язань України відповідно до Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, яку вона ратифікувала. Стаття 4 вимагає від держави реалізувати тимчасові спеціальні заходи, зокрема квоти, а стаття 7 закликає до ліквідації дискримінації щодо жінок у політичному і громадському житті країни”, – зазначила Лубрані.

Також координатор запевнила, що в ООН готові співпрацювати з жінками і чоловіками в Україні для досягнення “соціальної справедливості та сталого розвитку в країні”.

Нагадаємо, в ЦВК оголосили про початок виборчого процесу з 24 травня. При цьому в комісії поскаржилися, що чинні норми законодавства не дають можливості здійснити всі закупівлі, особливо в двомісячний період кампанії. У зв’язку з цим вони звернулися з проханням невідкладно вжити змін до закону Про державні закупівлі.

Як відомо, дострокові парламентські вибори відбудуться 21 липня.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet