Ліфт для кого? Що відомо про партію Слуга народу

Новини України

Партія Володимира Зеленського після виборів сподівається сформувати однопартійну більшість у Верховній Раді. Що для цього обіцяють в Слузі Народу, з’ясував Корреспондент.net.

Якщо вірити соціологічним опитуванням, то партія Володимира Зеленського Слуга Народу – абсолютний фаворит парламентських виборів.

Ось тільки про саму партію до недавнього часу нічого не було відомо. Програма партії ще розробляється, але їй приписали вже лібертаріанську ідеологію.

Корреспондент.net з’ясував, з чим команда Зеленського йде на вибори.

Нове керівництво

Раніше керівником партії був глава передвиборного штабу Зеленського Іван Баканов, проте президент призначив його першим заступником голови СБУ.

Замість Баканова партію Слуга народу очолив радник Володимира Зеленського Дмитро Разумков.

EPA
Новий глава партії Слуга Народу

Штаб партії Слуга народу очолив Олександр Корнієнко, який до цього був координатором штабу Зеленського на президентських виборах.

Керівником діджитал-напрямку Слуги народу став засновник digital-агентства SMMSTUDIO Михайло Федоров, який відповідав за цей напрямок і під час президентської кампанії. Після вступу на посаду Зеленський призначив Федорова позаштатним радником.

Прес-секретар партії Слуга народу – Тетяна Циба.

“Сьогодні партія готується до майбутніх парламентських виборів. Ви бачите, що ті зміни, на які сподівалося суспільство, поки в тому обсязі, на який є запит наших громадян, ще не реалізовані”, – говорить Дмитро Разумков.

Як знайдуть кандидатів

Керівник виборчого штабу партії зазначив, що вони вже шукають людей, які могли б стати кандидатами від партії, в тому числі в мажоритарних округах. При цьому серед кандидатів не повинно бути чинних парламентарів, проте вони можуть бути в списку.

За його словами, частина кандидатів – волонтери ще з часів президентської передвиборної кампанії Володимира Зеленського.

Політсила планує проводити багатоступеневу перевірку кандидатів: безпека, добропорядність і кадрова перевірка із залученням HR-агентств.

Керівник діджитал-напрямку Михайло Федоров зазначив, що взяти участь у конкурсі для потрапляння в список партії можна буде на спеціальному сайті. Для цього команда президента Володимира Зеленського запустила проект Lift, який дозволить новим людям прийти в політику і втілити нові ідеї в управлінні державою. На сайті є можливість подивитися вакансії, розповісти про себе, розповісти про ідею, поділитися продуктом і подивитися Lift-трекер.

“Станьте частиною команди, поділіться ідеєю або презентуйте готовий продукт”, – закликають українців.

За чий рахунок?

На питання, чи буде Володимир Зеленський брати участь в піар-кампанії і рекламуванні партії, Разумков відповів, що у президента “більш ніж достатньо завдань, крім виборчої кампанії. А ми досить ефективно зможемо її провести”.

Що стосується грошей на кампанію, то Корнієнко заявив, що у партії Слуга народу багато донорів, які готові жертвувати невеликі суми.

За словами Корнієнка, донори президентської кампанії Володимира Зеленського не зможуть взяти участь у фінансуванні виборчої кампанії Слуги народу. Це передбачено в законі про фінансування політичних партій.

Глава штабу поінформував, що вартість передвиборчої кампанії ще не оцінювали. Він висловив надію, що їм вдасться заощадити на рекламі за рахунок використання інтернет-каналів.

“Ми вміємо працювати в інтернеті. Як виявилося, там інший порядок цін, і там за ті гроші, за які можна 10 секунд показати по ТБ в прайм-таймі, там можна за ці гроші провести на вибори два округи. Тому для нас це все одно буде трохи дешевше”, – зазначив Корнієнко.

У свою чергу, Разумков пообіцяв показати звіт за витратами партії на передвиборну кампанію.

Програма

За словами Разумкова, програма партії зараз розробляється, але її ще повинен буде затвердити з’їзд і щось в ній може бути змінено.

Перша п’ятірка списку партії теж повинна буде визначити її з’їзд. “За великим рахунком, не так важливо, хто буде в першій п’ятірці, набагато важливіші ті цінності, підхід до державності, патріотизм і розуміння, навіщо ти туди йдеш, ніж твоє місце в списку”, – запевнив Разумков.

Радник президента України Володимира Зеленського, його представник у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив, що основою ідеології партії Слуга народу є лібертаріанство.

“В основі ідеології нашої партії – лежить ідеологія лібертаріанство… Ми з цього почали формувати наші з ним (Зеленським) відносини – ліберальна модель економіки, ліберальна модель відносин з відповідними національними особливостями”, – сказав він.

Лібертаріанство – це напрямок політичної думки, в основі якої лежить ідея максимальної автономії особистості. Лібертаріанці вважають, що особа має повні права (суверенітет) на своє тіло, своє життя і власність, отриману нею в результаті власних зусиль або добровільного обміну.

Лібертаріанці хочуть скасувати податки (або хоча б різко зменшити кількість і знизити ті, що залишилися, оскільки, з їхньої точки зору, це узаконений грабунок з боку держави), призов до армії, покарання за злочини без потерпілого, антимонопольні заборони.

Завдання

Програмою-максимум партії Слуга народу є отримання однопартійної більшості в Раді.

“Ми хотіли б не звертатися до інших партій для формування коаліції. У нас є така програма максимум – сформувати коаліцію з однієї політичної сили”, – заявив глава штабу партії Олександр Корнієнко.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet