ВІН З «М’ЯСОРУБКИ» ПОВЕРНУВСЯ ЖИВИМ. АЛЕ БЕЗ РУКИ…

Публікації Трибуни Праці

 

Час від часу передивляючись вдома старі фотографії, зупиняюся на знімках із зображенням ветеранів. Через кілька десятиліть після Другої світової війни (наприкінці ХХ століття), зустрічі з ними влаштовувалися нерідко. І не тільки перед Днем Перемоги. У школах постійно виховували учнів у патріотичному дусі не лише на уроках ПВП: про ветеранів згадували на уроках історії, на класних годинах, ранках, вечорах та інших заходах, під час підготовки і проведення «Зірниць». Організовувалися й конкурси на краще написання тематичних творів та виготовлення так званих «Бойових листків»: ми ходили по домівках ветеранів, просили у них фотографії, розпитували про фронтові дороги. Фактично виконували роботу як юні кореспонденти (тільки ті розповіді не друкувалися ніде: здавали класному керівнику). Щоправда, про  професію журналіста при тому нам не розповідали. Але я її обрала. Тому до згадуваної теми доводилося й пізніше повертатися не раз, продовжую це робити й зараз.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Тетяна РЯБОКЛЯЧ.

На знімках: фото, адресоване батькам (А.А. Косолапов сидить з шаблею, 2.09.1941 р.); Андрій  Андрійович (п’ятий зліва) в президії мітингу на центральній площі  Іванкова   (листопад 1978 р.).

Від редакції. Зважаючи на важливість всебічного збереження історії рідного краю та непересічний інтерес багатьох сучасників до минулого району, назвемо й інших людей, зафіксованих на цьому знімку.

Отож (перший ряд, зліва направо): Прокіп Платонович Черненко – колишній голова іванківського колгоспу ім. Комінтерну, Валентина Іванівна Польова – лікар­інфекціоніст ЦРЛ, Тамара Антонівна Іванова – працівник заводу продтоварів, партійний активіст, Любов Назарівна Бойченко – Герой Соціалістичної Праці, за нею – багаторічний директор Оранського крохмального заводу Василь Андрійович Брюшко та А.А.Косолапов, Григорій Іванович Кутовий – перший секретар Іванківського РК КПУ, Галина Яківна Кобернюк – голова прибірського колгоспу ім. Калініна, депутат Верховної Ради УРСР, Олексій Микитович Мариніч – голова Іванківського райвиконкому, за ним – Василь Корнійович Черевко – директор рибокомбінату.