До проекту виборчого кодексу подали майже 4700 поправок

Новини України

Розгляд нового виборчого кодексу має розпочатися наступного пленарного тижня.

Профільний комітет Верховної Ради в середу, 29 травня, рекомендував парламенту розглянути проект Виборчого кодексу в другому читанні, повідомляє Укрінформ.

“Я прогнозую, це буде досить таки тривалий розгляд. Це точно буде не один пленарний тиждень – це два, три тижні… У нас є два пленарні тижні в червні, два пленарні тижні в липні. Я думаю, встигнути можна. Якщо будемо бачити, що не вистачає часу, я сам буду ініціювати, можливо, позачергові засідання”, – зазначив нардеп від БПП Олександр Черненко, який працював над проектом виборчого кодексу.

Разом з тим він уточнив, що в цілому депутати подали до проекту Виборчого кодексу 4307 поправок, при цьому робоча група запропонувала ще 387 поправок.

При цьому він наголосив, що щонайменше третина поправок, які депутати вносили за час роботи над проектом, були “законодавчим спамом”.

У свою чергу, спікер парламенту Андрій Парубій повідом, що Рада почне розгляд нового Виборчого кодексу наступного пленарного тижня, після того, як завершить розгляд законопроекту про тимчасові слідчі комісії.

Нагадаємо, в листопаді 2017 року Рада прийняла проект Виборчого кодексу в першому читанні. Він передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах.

Зазначимо, Рада розглядала чотири пленарні тижні мовний закон, в якому було менш як 2100 поправок.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet