У Криму затримали кримськотатарську активістку – журналіст

Новини України

Активістку затримали співробітники російського Центру з протидії екстремізму, повідомила її адвокат.

У Криму російські силовики затримали кримськотатарську активістку Лутфіє Зудієву. Про це повідомив журналіст Осман Пашаєв у Facebook.

Він наголосив, що саме активістка забезпечила зв’язок між адвокатами 24-х моряків і журналістами після захоплення українських військових.

“Затримали Лутфіє Зудієву. Правозахисницю. Можливо, її знають не всі. Але саме завдяки Лутфіє ми тут на материку в будь-який час можемо дізнатися, кого затримали, кого відвезли, де утримують. Лутфіє забезпечила зв’язок між адвокатами 24-х моряків і журналістами під час “судів” в Сімферополі в перші дні після захоплення українських військових”, – написав журналіст.

Чоловік активістки Сейтасан Зудієв повідомив в коментарі Крым.Реалии, що її затримали на ринку.

Він заявив, що російські силовики заблокували машину Сейтасана Зудієва і попросили Лутфіє проїхати до відділку до Сімферополя для складання протоколу.

За даними кримського адвоката Еміля Курбедінова, активістку затримали співробітники російського Центру з протидії екстремізму за звинуваченням в ст. 20.3 КоАП Росії – демонстрація забороненої символіки. Дана стаття передбачає адміністративний арешт.

Нагадаємо, 27 березня в Криму проводилися обшуки, щонайменше, в 25 будинках кримських татар, в тому числі активістів громадського об’єднання Кримська солідарність. Всього було затримано 20 осіб, їх вивезли в ФСБ у Сімферополі.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet