Засідання РНБО 31 травня відбудеться в новому форматі

Новини України

Новий формат зустрічі передбачає відкритий діалог з Кабміном під головуванням президента. Головною темою засідання будуть питання енергетики.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк заявив, що засідання РНБО в п’ятницю, 31 травня, буде повністю присвячено проблемам енергетики і пройде в новому форматі. Про це він повідомив в ефірі 1+1.

“Завтра ми впроваджуємо новий формат. Ми не хочемо, щоб це був формат засідання, а щоб це був більш відкритий діалог з Кабінетом міністрів. І ми почули позицію прем’єр-міністра, який хоче зараз конструктивної співпраці, і це збігається з позицією президента”, – зазначив Данилюк.

За його словами, новий формат роботи передбачений законом, і це буде нарада членів РНБО під головуванням президента.

Данилюк зазначив, що новий формат дозволить серйозно обговорити важливі питання, не нав’язуючи будь-які рішення.

Він також уточнив, що на засіданні РНБО розглянуть питання, чи готова Україна до запровадження нової моделі ринку електроенергії з 1 липня.

“Це дійсно може відбитися на підвищенні тарифів, створити нестабільність. Рішення про запровадження ринку електроенергетики вже прийнято парламентом. Уряд зараз не робить жодних кроків, щоб проаналізувати ситуацію і сформувати позицію, потрібно відстрочити його введення чи ні. Тому це не вирішення навіть РНБО. Ми хочемо заслухати і побачити плюси і мінуси”, – вказав Данилюк.

Нагадаємо, на 1 липня 2019 року в Україні заплановано запуск нового оптового ринку електричної енергії. Єдиний покупець і продавець електроенергії – ДП Енергоринок – ліквідується.

Передбачається, що енерговиробники продаватимуть свою електроенергію за двосторонніми договорами з великими споживачами і постачальниками.

Раніше міністр енергетики Ігор Насалик заявив, що набуття чинності нових правил на ринку електроенергії приведе до зниження тарифів.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet