Дуда розповів про зустріч із Зеленським

Новини України

Президент України в питаннях українсько-польської історії налаштований на просування політики обопільного примирення.

Президент Польщі Анджей Дуда сподівається на розв’язання проблем у двосторонніх відносинах з Україною і висловлюється за залучення до цього “президентської групи експертів”. Про це він сказав у Брюсселі після закінчення зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.

“Ми говорили про складні історичні проблеми. Я вірю, що президентська група експертів, яка була створена президентами Польщі та України, могла б зустрітися й активно розв’язувати проблеми в наших двосторонніх відносинах і відновити дух правди. Ми сподіваємося на примирення й активну співпрацю”, – окреслив свою позицію президент Польщі.

При цьому Дуда наголосив, що це питання “теж турбує президента України”. “Окремо хочу підкреслити, що я налаштований на сприйняття процесу примирення і недопущення домінування тематики складних періодів історії українсько-польських відносин на порядку денному стратегічного партнерства між Україною і Республікою Польща”, – сказав Зеленський.

На його думку, в України і Польщі є не тільки спільне минуле, а й загальне, переконаний Зеленський, європейське майбутнє.

“Я впевнений, що перелік наших спільних цілей, інтересів і проектів, які ми будемо разом захищати і реалізовувати, зокрема на європейському рівні, буде тільки зростати. І в цьому є покликання нашого стратегічного партнерства і спільного майбутнього”, – підкреслив він.

Зеленський подякував Польщі за щоденну підтримку для захисту українських інтересів на рівні ЄС і просування більш амбітного порядку денного відносин України з ЄС. “Те саме стосується і розвитку відносин України з НАТО, де Польща наполегливо відстоює інтереси України”, – зазначив він.

#PAD: Zapewniłem prezydenta @ZelenskyyUa, że Polska wspiera proeuropejskie i euroatlantyckie aspiracje Ukrainy. Rozmawialiśmy też o tematach trudnych w naszych relacjach, o problemach historycznych.

Prezydent UKR przyjął zaproszenie do Polski na uroczystości 1 września. pic.twitter.com/EstnGMhlYQ

— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) 4 июня 2019 г.

Як повідомлялося, під час свого першого закордонного візиту Зеленський зустрівся з главою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером.

Зеленський у Брюсселі зустрівся з генсеком НАТО

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet