Ярослав Москаленко: «Я залишаюсь працювати з громадою»

Публікації Трибуни Праці

 

Указ Президента України В. Зеленського про розпуск парламенту був опублікований у газеті «Урядовий кур’єр» 23 травня, отож, відповідно, виборчий процес розпочався з наступного вже дня.

Що це означає для мене? Передусім, я хочу подякувати всій великій громаді  нашого 96-го виборчого  округу. Всім, хто за мене голосував і не голосував. Бо ми всі разом за останні 5 років цієї каденції  у ВРУ і 2 роки попередньої змогли реалізувати багато правильних проектів.

Кожен з нас вірив, що Європа починається з України, і розбудовував її в своєму місті, селі, селищі. На своїй вулиці, у своїй свідомості.

Я вдячний журналістам, які «клепали» мене всі 15 років з моменту, як я почав робити свої перші кроки в політиці, бо вони давали мені можливість виправляти свої помилки, вчитися на них і не повторювати.

Я не був ідеальним, але завжди щирий у своїх справах.

Ви не давали мені розпорошуватися і своїми зверненнями вказували на конкретні справи, на яких ми мали концентруватися. І нам вдавалось.

Так, було лобіювання інтересів округу під час фінансування з державного та обласного бюджетів на соціальні та інфраструктурні об’єкти. Точно знаю, що за одну школу в Микуличах, яка відкриється в цьому році, я вважатиму, що не марно був народним депутатом України ці п’ять років.

За цей час я багато вклав зусиль у громадську діяльність. Після того, як я очолив Київську обласну федерацію футболу, ми з однодумцями не лише почали піднімати спортивну інфраструктуру і відновлювати інтерес до регіональних змагань для сотень команд у різних чемпіонатах, турнірах і вікових категоріях. Ми єднаємо світове українство, адже проводимо Чемпіонат світу серед українських діаспорних команд. До слова, в минулому році у ньому взяли  участь спортсмени з 12 країн.

Дуже успішним став і національний проект «Яскраві діти України», до якого за два минулі роки ми залучили понад 20 тисяч юних вокалістів і дали шанс підкорювати світові сцени. А оцінку його успішності вже дала міжнародна спільнота: наша юна переможниця повернулася з Сан-Ремо з Гран-прі. 31 травня відбудеться гала-концерт першої області уже третього сезону на Київщині.

Вкрай вагомою подією для української культури стало й видання книги «Ukraine. TheBest. Культурний простір від А до Я». Це справжній культурний альманах українською та англійською мовами, що знайомить з сучасною вітчизняною культурою. Безумовно, я і в подальшому буду ініціювати та долучатись до проектів, які підтримують дітей, культуру та спорт.

Чи було це скликання парламенту найодіознішим? Це вам давати оцінку.

Скажу відверто: народні депутати VIII-го скликання ВРУ прийняли присягу вже після  Мінська-1 в розпал війни, коли держава та її економіка стрімко рухались до дефолту. Поки в коаліції не могли вирішити, скільки фракцій, і хто в опозиції чи у владі, наша група мажоритарників працювала. Ми приймали непопулярні рішення, але водночас не давали державі «під шумок» згорнути соціальний захист українців, щотижня говорячи про проблеми простих людей. Мною особисто та в співавторстві з колегами було зареєстровано 135 проектів. Можливо, хтось і займався законодавчим «спамом», але ці законопроекти – з іншого тіста. Чи можна назвати спамом ініціативи про захист прав чорнобильців, збереження тепла в оселях громадян взимку, заборону виселяти з домівок через комунальні борги перед монополістами, встановлення справедливої ціни на газ, відродження профтехосвіти і збереження лісу?

Роблячи висновки з  постійної комунікації з виборцями, я підтримував законодавчі акти, що мали створити підґрунтя для проведення реформ, боротьби з корупцією, руху України в напрямку європейської та євроатлантичної інтеграції. Але законодавець на те і законодавець, що створює правила, а як живе за ними країна і виконавча влада – це питання інше. І в наших умовах – не дуже й оптимістичне… Тим не менш, ми намагались навести мости, наприклад, у рамках роботи міжфракційного депутатського об’єднання «Київщина», інших форматах.

Дуже хочу, аби новий етап, що розпочався в житті нашої держави, не відкинув наші напрацювання і не повів Україну не в той бік.

Якщо відверто, мене дуже насторожила заява голови АП Андрія Богдана в ефірі одного з телеканалів, що Президент розглядає питання оформлення мирних домовленостей з Росією з винесенням їх на всенародний референдум.

Моя ремарка: не Україна знищила наші двосторонні відносини з РФ, щоб новий Президент ініціював зміну політики саме нашої держави в цьому питанні. Це зробив Кремль, анексувавши український Крим і розпочавши гарячу війну на Донбасі.

У 2014-2015 роках ми все робили, щоб забезпечити фронт усім необхідним. Народний тил працював. Бо ми знали, що один переданий бронежилет і шолом сьогодні – це батько, брат чи син, який повернеться завтра. Живий, а не в труні. На передову їхали цілими караванами, в т.ч. й народні депутати. Може хтось забув, а я  – ні. Тому той, хто заявляє про референдум, хай хоч раз подивиться в очі матері, яка поховала свого сина на цій війні. Росія розпочала з т. зв. «референдуму», а Україна пропонує так само освятити капітуляцію?..

Щоб не помилитися з рішенням, потрібно один раз дати чесну відповідь родинам, чого загинули три тисячі українських військових.

Друзі, не знаю, куди заведе мене шлях далі, але точно впевнений в одному – це дорога Україною. Я залишаюсь працювати з громадою. Бо я тут живу, бо я – громадянин цієї держави.

Ярослав МОСКАЛЕНКО,

народний депутат України.