Кабмін затвердив стратегію управління держборгом до 2022 року

Новини України

Середньострокова стратегія управління державним боргом допоможе поліпшити макроекономічні показники.

Уряд затвердив середньострокову стратегію управління держборгом України на 2019-2020 роки. Про це 5 червня інформує Міністерство фінансів.

Повідомляється, що середньострокова стратегія управління державним боргом є основоположним документом, який допоможе ефективно проводити боргову політику. Він також встановлює основні цілі, завдання та заходи з управління держборгом.

При розробці стратегії враховували макроекономічні прогнози і завдання бюджетної політики. Завдяки їй до кінця 2022 року обсяг державного боргу до ВВП складе не більш ніж 43%.

“Після свого пікового значення в 69,2% в кінці 2016 року, держборг у відсотках до ВВП знизився до 52,3% на кінець 2018 року. Цей індикатор є одним з ключових для інвесторів, оскільки показує здатність країни повертати борги. Це також свідчить і про зменшення боргового навантаження на бюджет країни”, – повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова.

За її словами, позитивна тенденція спостерігається завдяки поліпшенню макроекономічних показників і діям Кабінету міністрів. Розроблена стратегія з управління держборгом повинна продовжити таку ж динаміку.

Стратегія буде виконуватися шляхом збільшення частки держборгу в національній валюті, залучення іноземних інвесторів і іншими способами.

Для вдосконалення політики управління державним боргом створять Агентство з управління державним боргом з використанням найкращих світових практик.

Впровадження середньострокової стратегії управління державним боргом на 2019-2022 роки також дозволить збільшити рівень прозорості політики управління державним боргом та підвищити її ефективність.

Раніше в Мінфіні заявили, що кожна друга бюджетна гривня взята в борг.

Також повідомлялося, що на 2019 рік випадуть пікові періоди виплат держборгу, тому українській владі потрібно домовитися про транші з МВФ.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet