У РФ назвали нову умову для нормандської зустрічі

Новини політики

Зустріч в нормандському форматі можлива за умови, що будуть дотримані домовленості, досягнуті в Мінську, каже Лавров.

Росія готова обговорювати питання Донбасу в нормандському форматі за дотримання домовленостей контактної групи в Мінську. Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров у вівторок, 11 червня, повідомляє ТАСС.

“Ми готові зустрічатися в будь-яких конфігураціях, але не треба забувати, що ключовий механізм виконання мінських домовленостей – це контактна група – єдина платформа, на якій працюють спільно Київ, Донецьк і Луганськ за сприяння з боку Росії і ОБСЄ”, – сказав Лавров.

Глава МЗС РФ зазначив, що без досягнення домовленостей на базі контактної групи прогресу в справі врегулювання ситуації на сході України не вийде. “Нормандський формат не може нав’язати своє рішення, якщо самі сторони не погодяться”, – додав він.

За словами міністра, Москва сподівається, що її інформують про підсумки зустрічей президента України Володимира Зеленського з керівництвом Німеччини та Франції, що відбулися недавно.

Глава МЗС РФ також заявив, що Москва чекає, коли в Києві оформиться політика нового уряду з усіх питань міжнародного життя. “Поки, як ви знаєте, вся увага сформована на підготовці до парламентських виборів, і команда, як така, ще не сформувалася”, – пояснив він.

Глава МЗС РФ зазначив, що врегулювання кризи в Україні можливе за умови відсутності беззастережної підтримки Брюсселем політики Києва.

Раніше в Берліні і Парижі заявили, що готові продовжити роботу в нормандському форматі.

Минулого тижня про бажання приєднатися до нормандського формату заявили в Італії. Але в Кремлі не бачать сенсу його розширення.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet