Клімкін назвав “реальні” терміни вступу в ЄС

Новини політики

За найкращих обставин Україна зможе вступити у Євросоюз у 2035 році, підрахував міністр.

Україна зможе вступити у Євросоюз не раніше 2035 року. Такий прогноз дав міністр закордонних справ Павло Клімкін у Facebook.

Клімкін зазначив, що через його слова, що через 5-10 років Україна в ЄС не буде, “хтось засмутився, хтось протверезів”.

За його словами, в найближчій перспективі скепсис більшості країн-членів ЄС до розширення блоку навряд зміниться на краще, але за вдалого перебігу процесів після 2025-го в України “з’явиться реальний шанс отримати європерспективу”.

“Амбітно, але можливо. Нагадаю, що для цього потрібна згода всіх країн-членів ЄС. Тому доти ми повинні реально стрибнути вище голови, щоб змінити Україну й українців”, – зазначив він.

Як пояснює глава МЗС, після цього почнуться так звані передвступні переговори, які через євробюрократію можуть розтягнутися надовго.

За його словами, з моменту подачі країною заявки на членство до його отримання (за відсутності проблем) останнім часом проходило в середньому 10-12 років. “Тому вважаємо, тут нічого надскладного, шкільна арифметика: +/- 2035. Амбітно, але реально”, – резюмував він.

Нагадаємо, в лютому набули чинності зміни до Конституції, які закріплюють курс України до Європейського Союзу і НАТО.

Екс-президент Петро Порошенко заявляв, що Київ зможе подати заявку на вступ у ЄС у 2023 році. А влітку минулого року Порошенко назвав метою України вступ у ЄС до 2025 року.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet