МЗС України визнало двох прем’єрів Молдови

Новини політики

Спецпредставник України зустрівся в Кишиневі з обома прем’єрами. При цьому в МЗС не уточнили, кого визнають чинним главою уряду.

У МЗС України вважають прем’єр-міністрами Молдови і екс-главу уряду Павла Філіпа, і главу нового уряду Майю Санду. Про це в четвер, 13 червня, пише Європейська правда з посиланням на коментар МЗС за підсумками візиту спецпредставника України Віктора Крижанівського в Кишинів.

“У першій половині дня відбулися зустрічі зі спікером обраного за результатами виборів 24 лютого цього року парламенту Зінаїдою Гречаною і призначеними парламентською більшістю прем’єр-міністром Майєю Санду і членами її уряду”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, за даними МЗС, Крижанівський зустрівся з главою МЗС Миколою Попеску, а також віце-прем’єром з питань реінтеграції Василем Шовою.

“У другій половині дня проведення зустрічі з прем’єр-міністром Павлом Філіпом і членами його уряду – віце-прем’єром з питань реінтеграції Христиною Лісник, міністром закордонних справ і європейської інтеграції Тудором Уляновскі”, – повідомили в МЗС.

При цьому в повідомленні не сказано, кого з прем’єрів Україна визнає чинним главою уряду.

Крижанівський, за інформацією міністерства, на зустрічах наголосив, що для України важливо, щоб Молдова і надалі рухалася шляхом європейської інтеграції.

“Україна закликає всі політичні сили в Республіці Молдова вирішувати суперечки шляхом політичного діалогу, щоб уникнути силового протистояння і в підсумку знайти виважене рішення, яке стабілізує ситуацію і сприятиме подальшому демократичному розвитку держави”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 24 лютого в Молдові відбулися парламентські вибори, за підсумками яких жодна партія не змогла самотужки сформувати правлячу коаліцію. 7 червня Конституційний суд країни зобов’язав главу держави Ігоря Додона розпустити парламент, через те, що той не зміг в тримісячний термін сформувати уряд.

Додон відмовився робити це. На наступний день парламент затвердив новий склад уряду на чолі з лідером партії Дія і солідарність Майєю Санду, проте КС визнав це рішення незаконним.

Конституційний суд Молдови позбавив Додона повноважень. Чинний прем’єр-міністр Молдови Павло Філіп, за рішенням КС виконуючий обов’язки президента, підписав указ про розпуск парламенту і призначив дострокові парламентські вибори на 6 вересня.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet