Нардепа-втікача Онищенка не пустили на вибори

Новини України

Онищенку не дозволили балотуватися до Верховної Ради, тому що він не жив в Україні останні п’ять років, як того вимагає закон.

Центральна виборча комісія відмовилася реєструвати на позачергові парламентські вибори нардепа-втікача Олександра Онищенка. Про це повідомила прес-служба ЦВК в суботу, 15 червня.

“Комісія відмовила Онищенкові, висунутому Соціалістичною партією України у виборчому окрузі №93, оскільки ним не дотримано вимог Конституції та виборчого закону про проживання в Україні протягом останніх 5 років на день проведення позачергових виборів народних депутатів України”, – сказано в повідомленні прес-служби ЦВК.

ЦВК також повідомила, що на засіданні 15 червня на парламентські вибори зареєструвалися 98 кандидатів: 76 балотуються в ОВО в порядку самовисування, і 22 висуваються політичними партіями – 6 від Об’єднання Самопоміч, 2 – від Соцпартії, 13 – від Громадянської позиції, 1 – від Аграрної партії України.

Станом на 15 червня в одномандатних виборчих округах зареєстровано 362 кандидатів: 318 самовисуванців і 44 кандидати від політичних партій.

Нагадаємо, що Олександр Онищенко втік з України і перебував у розшуку. 5 липня 2016 року, коли нардеп уже перебував за кордоном, Верховна Рада дала згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності, затримання і арешт. За даними НАБУ, Онищенко разом з соратниками продавали газ держпідприємства Укргазвидобування за допомогою декількох своїх компаній через “псевдобіржі”, що завдало державі збитків на суму понад 1,6 мільярда гривень. Після повернення в Україну Онищенко намагався зареєструватися на вибори до Верховної Ради.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.