17 червня в Україні буде перший літній повний місяць

Новини України

Астрономи відзначають, що спостерігати за повним місяцем краще не в піковий час, а тоді, коли супутник Землі перебуває досить низько над східною частиною горизонту.

Червневий повний місяць 2019 року буде вдень, об 11:31 17 червня за київським часом, але майже повний місяць можна буде спостерігати ввечері 17 червня, з 21:17 за Києвом. Ця подія часто називається повним полуничним місяцем, йдеться в статті американського видання Альманах.

В Європі ця подія відома також як Медовий місяць і Повний Рожевий місяць. При цьому в Європі сам момент повного місяця припадає на денний час.

У Південній півкулі це небесне явище може називатися Оук-Мун, тобто холодний місяць або довгий нічний місяць.

17 червня – це 14 місячний день у місячному календарі. Відсоток освітленості Місяця становить 100%. Схід Місяця о 21:17, а захід о 3:58. При цьому, строго кажучи, увечері 17 червня Місяць буде вже спадної.

Астрономи відзначають, що спостерігати за повним Місяцем краще не в піковий час, а тоді, коли супутник Землі досить низько над східною частиною горизонту. Коли місяць перебуває низько на горизонті, то він дає можливість охопити весь вид з об’єктами на передньому плані, супутник здається більшим.

Полуничний місяць майже нічим не відрізняється від будь-якого іншого повного місяця. Він навіть не виглядає червоним, але це видовище нагадує нам про час, коли люди відзначали час за фазами Місяця.

Нагадаємо, перед світанком 21 березня в небі над Україною можна було спостерігати так званий воронячий або черв’ячний Місяць.

Березневий повний місяць 2019 року збігався з астрономічним початком весни – весняним рівноденням.

Ще один повний місяць можна було спостерігати 19 квітня.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet